נדל"ן ותשתיות

אאורה השקעות נבחרה: תוביל פרויקט ענק באשדוד

אאורה נבחרה על ידי נציגות בעלי זכויות לביצוע פרויקט התחדשות עירונית ברחובות יוספטל 5 ו-9, הרב קוק 12 ו-14 ואבן גבירול 2 בעיר אשדוד
מערכת ice | 
יעקב אטרקצ'י. הדמיה: בן קוטלר (צילום ראובן קפוצנסקי)
חברת אאורה השקעות, חברה מובילה בייזום בנייה למגורים בישראל בעלת התמחות בייזום, תכנון והקמה של מתחמי התחדשות עירונית במרכזי ערים מבוקשות ומובילות, מדווחת כי לראשונה תיזום פרויקט התחדשות עירונית בעיר אשדוד – מהערים הגדולות והמובילות בארץ. אשדוד נהנית מגישה ישירה לחוף הים והיא מהווה אבן שואבת באזור כמרכז תעסוקה ומסחר ומיקום אסטרטגי עם גישה לנמל ולצירים מרכזיים החוצים את ישראל.
אאורה נבחרה על ידי נציגות בעלי זכויות לביצוע פרויקט התחדשות עירונית ברחובות יוספטל 5 ו-9, הרב קוק 12 ו-14, ואבן גבירול 2 בעיר אשדוד, (גוש 2066 חלקות 266-270, 299-302 בשטח של כ-12.8 דונם). במסגרת הפרויקט צפויות להיהרס 200 יח"ד קיימות בשמונה בניינים ישנים שבמתחם. במקומם החברה צופה שיוקמו כ-700 יח"ד חדשות במספר מגדלים יוקרתיים עד 30 קומות לצד בנייה מרקמית, שטחי מסחר, מבני ציבור ופיתוח סביבתי. הערכות החברה בדבר מספר היחידות החדשות שיוקמו מבוססות, בין היתר, על מדיניות כללית בעיר אשדוד בנוגע להתחדשות עירונית, וכן בכפוף להנחיות בתקן 21.1.

עם בחירתה של החברה על ידי הדיירים ובאי כוחם, החברה פועלת לגיבוש הסכם פינוי בינוי עם ב"כ של בעלי הזכויות הוותיקים ולאחריו תפעל להחתימם על ההסכם כאמור. במקביל, בכוונת החברה לקדם תוכנית מפורטת למתחם מול הוועדה המקומית אשדוד, לפעול להכרזת המתחם כ"מתחם פינוי-בינוי" ב"מסלול מיסוי" בהתאם להוראות חוק הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, תשע"ו-2016, וכן לפעול בהתאם לתנאים נוספים המקובלים בפרויקטי פינוי-בינוי. בהתאם להערכות הנהלת החברה ובכפוף להתקיימות התנאים הנדרשים להוצאת הפרויקט אל הפועל כמפורט בדיווח זה לעיל, היתר בניה צפוי להתקבל בעוד כ-3 עד 5 שנים ממועד דוח זה.
את העסקה הובילו עוה"ד קרן כהן-בלחרסקי ואודי רובנס-ווקיל ממשרד KCB בשיתוף ובתיאום עם מנהלת ההתחדשות העירונית באשדוד.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה