נדל"ן ותשתיות

בעבור 261 מיליון שקל: אוסטרליה-ישראל רוכשת מניות באספן גרופ

על פי תנאי ההסכם, במועד החתימה תשלם הרוכשת סך של כ-25 מיליון שקל כמקדמה שיועברו לנאמן. תשלומים נוספים בסך כ-145 מיליון שקל יועברו בכפוף לתנאים מתלים, ויתר התמורה בסך כ-67 מיליון שקל תשולם עד שנה וחצי לאחר מועד התקיימות התנאים המתלים
מערכת ice | 
אוסטרליה ישראל ואספן גרופ (צילום אספן גרופ)
חברת הנדל"ן המניב אספן גרופ דיווחה היום (חמישי) כי חברת אוסטרליה-ישראל, שבשליטת אנשי העסקים שלמה עקריש ואבן ניומן, חתמה על הסכם לרכישת כ-29% ממניות אספן גרופ, בתמורת כוללת של כ-261 מיליון שקל.
על פי תנאי ההסכם, במועד החתימה תשלם הרוכשת סך של כ-25 מיליון שקל כמקדמה שיועברו לנאמן. תשלומים נוספים בסך כ-145 מיליון שקל יועברו בכפוף לתנאים מתלים, ויתר התמורה בסך כ-67 מיליון שקל תשולם עד שנה וחצי לאחר מועד התקיימות התנאים המתלים. ההסכם כולל מנגנון התאמה לתמורה ככל והרוכשת תבקש לדחות את מועד השלמת העסקה השני. את חברת אוסטרליה-ישראל ייצגו משרד עורכי הדין גורניצקי ושות' ואת אספן גרופ ייצג עו"ד ארז רוזנבוך.
רוני צארום מסר: "אני שמח על האמון של אוסטרליה-ישראל בחברה ומשוכנע כי הרוכשים יתרמו מניסיונם הרב בתחומי הנדל"ן להמשך צמיחה והשבחת החברה. אין לי ספק כי כניסתם של המשקיעים החדשים לאספן גרופ תוביל ליצירת ערך משמעותית לחברה ובעלי מניותיה בשנים הקרובות".
אבן ניומן ושלומי עקריש מסרו: "אספן גרופ הינה חברה מצוינת עם נכסים איכותיים במיקומים אטרקטיביים. במהלך השנים הקרובות, נפעל לפתח ולהשביח את נכסי החברה, תוך בחינה מתמדת של רכישות נוספות והרחבת פעילותה העסקית של החברה, בדגש על הפעילות בישראל".
חברת הנדל"ן הציבורית אוסטרליה-ישראל, בבעלות אבן ניומן ושלומי עקריש, שהינם בעלי ניסיון בענף הנדל"ן והמסחר בישראל. אבן ניומן (יחד עם אחיו ריקי), הוא מבעלי המניות הראשונים ברשת מקס סטוק (לאחר ההנפקה מכרו האחרים את אחזקותיהם בהיקף של כ-330 מיליון שקל) ובשנת 2021, חברו האחים לאיש הנדל"ן שלומי עקריש ורכשו את החברה הבורסאית מן הגורן (ששמה שונה לאחר מכן לאוסטרליה-ישראל).
אספן גרופ נרכשה על ידי צארום בשנת 2005 מידי אליעזר פישמן, כשהייתה חברת נדל"ן בסדר גודל קטן שפעלה רק בשוק הישראלי, וסבלה מגירעון תזרימי. מאז, גובשה בחברה תכנית ארגון מחדש, שהביאה לחיזוק איתנותה הפיננסית של אספן גרופ, לצד פיתוח עסקי משמעותי, בעיקר בתחומי הנדל"ן המניב.
כיום, החברה מתמחה בנדל"ן מניב, בעיקר בתחומי המשרדים והמסחר ושוקי הפעילות המרכזיים שלה הם בישראל ובהולנד. שווי נכסי החברה מוערך היום למעלה מכ-5 מיליארד שקל, ובקופת המזומנים של החברה (נכון ל-30.6.23) כ-430 מיליון שקל. כמו כן, החל משנת 2022 פועלת אספן גרופ גם בתחום המלונאות ודיון מוגן בשוק הישראלי וזאת לאחר
שרכשה 50% מחברת פאי סיאם. במסגרת פעילות הנדל"ן בישראל, החלה אספן גרופ לפתח גם זרוע פעילות בתחום הלוגיסטיקה. יו"ר החברה הוא גיא פרג, מנכ"לית החברה היא צופית הראל.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה