מדדים ומחקרים

וכמה אתם קיבלתם? זה השי לחג בכל החברות בישראל

על פי סקר ועדים לראש השנה: תקציבי השי המסורתי לחג ראש השנה גדלו ב-10%. הקורונה לא מפריעה לחגיגת המתנות של העובדים, כאשר השי הממוצע יעמוד על 630-900 שקלים לעובד. גם המנהלים הבכירים יקבלו שי לחג בסכום של 5,000-8,000 שקלים בממוצע
כפיר אדר |  3
מתנות לחג (צילום pixabay ,freepik)
בשורה טובה לעובדים במשק. למרות הקורונה וועדי עובדים והנהלות יחלקו שי לחג ב-4.5 מיליארד שקלים. התפרצות הגל הרביעי של הקורונה והדיבורים על סגר אפשרי בחגי תשרי, זירזו את וועדי העובדים וההנהלות להקדים את חלוקת השי המסורתי לראש השנה, ולחלקו לעובדים כבר כעת.
על פי סקר מקיף שערכה חברת ועדים, המרכזת את המידע על הפעילות הכלכלית-חברתית של וועדי העובדים בישראל, בקרב למעלה מאלף מקומות עבודה, נמצא כי השי לחג ניצל מפגעי הקורונה, וכי הוא יוענק ליותר מ- 3 מיליון עובדים, בסכום כולל של 4.5 מיליארד שקלים (10% יותר מחג קודם). על פי הסקר יעמוד השנה השי הממוצע על 630-900 שקלים לעובד. גם המנהלים הבכירים יקבלו שי לחג בסכום של 5,000-8,000 שקלים בממוצע.
יעקב אלוש, מנכ"ל חברת ועדים מציין כי ה"שי לחג" נחשב בישראל ל"פרה קדושה" וכי למרות משברים וטלטלות שחבה המשק לאורך השנים, מצליחה תעשיית ה"שי לחג" לשמר את כוחה ולקיים פעילות מלאה ורחבה גם בתקופות משבר ובכלל זה בהתפרצויות הקורונה. עוד מוסיף אלוש כי וועדי העובדים חיזקו את כוחם ואת כוח הקנייה שלהם בעקבות התחרות הגדולה על כיסם ויכולת ההפצה שלהם במכירות מרוכזות. אלוש מוסיף כי בזכות התקציבים הגדולים, הצליחו הוועדים לקבל מהספקים וממנפיקי תווי השי הנחות גדולות מבעבר.
אלוש מציין כי נתון חיובי נוסף שעולה מהסקר הוא, שביותר ויותר מקומות עבודה חצה סכום השי שמקבלים העובדים את רף ה- 1000 שקלים. אלוש אומר כי גם חברות הייטק זיהו את הפוטנציאל של "שי לחג" במיתוג המעסיק וכי בעידן של תחרות קשה בגיוס עובדים זוכה השי לחג בחברות ההיטק לעדנה מיוחדת והתקצבים שם גדלים בהתאם.
חברת ועדים חושפת את הרשימה המסקרנת של סכומי השי לחג שיקבלו העובדים במקומות העבודה השונים, וכל אחד מוזמן להשוות את מקומו בדירוג ביחס למקומות עבודה אחרים. אלו תקציבי שי לחג מתוך סקר חברת "וועדים" לראש השנה תשפ"ב 2021.
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אל על 0 למרות תמיכת הממשלה (ל"ת)
  יוחאי הטייס 09/2021/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  במשרד החינוך מקבלים מתנת חג 0 ש"ח
  מורה 09/2021/08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כך שבפעם הבאה כשאתם מדברים על המורים ועל החופשות שלהם, קחו גם את זה בחשבון
  סגור
 • 1.
  שכחו לציין ש-80% מערך מתנת החג העובדים שילמו מכספם:)))
  פטקס 09/2021/07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לוועדים אין במה להתגאות, רק להתבייש. טפווו
  סגור