עסקי ספורט

פריז 2024: ספורטאים מרוסיה יוכלו להשתתף - תחת דגל נייטרלי

הוועד האולימפי הבינלאומי אישר לספורטאים שהיו אמורים לייצג את מוסקבה או בלארוס להשתתף במשחקים, בעוד דגל מדינתם לא יונף וללא אזכור של מדינה. האיסור על קיום אירועי ספורט בינלאומיים בתחומי שתי המדינות עדיין בתוקף, ואנשי ממשל לא יוזמנו
מערכת ice | 
אולימפיאדה (צילום freepik)
הוועד האולימפי הבינלאומי אישר אמש (שישי) לספורטאים רוסים ובלארוסים להשתתף במשחקים האולימפיים בפריז 2024 תחת דגל נייטרלי. "דירקטוריון ה-IOC החליט כי ספורטאים אשר ישיגו את הקריטריונים להשתתפות במשחקים האולימפיים יוכרזו ככשירים להתחרות בפריז 2024", לשון הודעתו הרשמית של הוועד.
לאחר יותר משנה שהספורטאים הרוסים והבלארוסים לא הורשו להשתתף בתחרויות בינלאומיות, ניתן לכך אישור בחודש מרץ האחרון, והצעד למעשה היווה אבן דרך לקראת ההחלטה העדכנית של הוועד האולימפי הבינ"ל. בסבב העולמי בג'ודו נראו ספורטאים מעוטרים מאותן המדינות, חוזרים להתחרות כשעל גבם מוטבע סמל איגוד הג'ודו העולמי.
אם ספורטאים מדינות אלה זכו במדליה, דגל מדינתם לא צורף בפודיום ולא נאמר בכריזה את מי הם מייצגים. האיסור על קיום אירועי ספורט בינלאומיים ברוסיה או בלארוס נשאר בתוקף, כמו כן לא יתאפשר עדיין להזמין לתחרויות שונות אף אנשי ממשל מאותן מדינות. הוועד האולימפי הדגיש בהודעתו כי "ספורטאים שתמכו באופן פעיל במלחמה באוקראינה" אינם יוכלו ליטול חלק במשחקים האולימפיים.
 
כדי להגיע לאולימפיאדה, הספורטאים הרוסים והבלארוסים יצטרכו לעשות מאמץ כאשר נותרה עוד פחות משנה לאירוע. הוועד האולימפי הבינ"ל מסר כי עד כה שמונה ספורטאים רוסים ושלושה בלארוסים הבטיחו את מקומם בפריז 2024. רוסיה שלחה 335 ספורטאים לאולימפיאדת טוקיו, אולם ההערכה היא שעשרות בלבד ישתתפו במשחקים בבירת צרפת.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה