טלוויזיה

כוכב 'הזמר במסכה' מתלונן: "בושה, חשבתי שהעבדות נעלמה מהעולם"

בסטורי כועס כתב שי גבסו: "בטוח שהחרדים לא חושבים כמו המנהיגים שלהם. אני בעד ללמוד תורה ובעד רוח, עם ללא רוח אין לו על מה להילחם. אבל מכאן ועד להחריג עשרות אלפים כל שנה ולהגיד תורתם אומנותם זה פשוט לא העובדה. אני בטוח ש-63 הח"כים שהצביעו בעד לא חושבים בלב שלהם שזה החוק שצריך לעבור ועדיין עשו ככה"
מערכת ice |  2
שי גבסו (צילום פייסבוק/ שי גבסו)
בצל הסערה הגדולה על רקע חוק הגיוס שעבר בכנסת בקריאה ראשונה, זוכה 'הזמר במסכה' שי גבסו, פיינליסט כוכב נולד לשעבר, העלה מסר כועס במיוחד נגד הנציגים של הציבור הדתי בכנסת.
בסטורי כועס הוא כתב: "זה באמת בושה. אני בטוח שהחרדים לא חושבים כמו המנהיגים שלהם. אני בעד ללמוד תורה ובעד רוח, עם ללא רוח אין לו על מה להילחם. אבל מכאן ועד להחריג עשרות אלפים כל שנה ולהגיד תורתם אומנותם זה פשוט לא העובדה. אני בטוח ש-63 הח"כים שהצביעו בעד לא חושבים בלב שלהם שזה החוק שצריך לעבור ועדיין הם עשו ככה ולא הקשיבו לצו ליבם. חשבתי שעבדות כזו נעלמה מהעולם. אני מקווה שהלב שלהם יתעורר".
עוד קודם לכן, הזמר והיוצר המוערך חנן בן ארי, שהוא דתי בעצמו, העלה סטורי לחשבון האינסטגרם שלו בו קרא לחרדים לצאת ולהתגייס לצה"ל. בסטורי שהעלה כתב תחילה חנן בן ארי: "אחיי החרדים, כותב לכם בכנות ובכאב בלי מתווכים ובלי לעבור דרך פוליטיקאים ועסקנים. אני אוהב אתכם, מכיר ומעריך הרבה מכם באופן אישי. אני גם יודע שיותר ויותר חרדים מתגייסים, ורבים שלא מתגייסים כן משרתים את החברה הישראלית במגוון דרכים. אני גם מבין את הפחד שלכם מכך שיכפו עליכם תרבות זרה לכם ולחינוך שלכם. באמת".
בשלב זה, קרא בן ארי לחרדים במדינת ישראל להתחיל לשאת בנטל כמו שאר אזרחי המדינה, בטח בזמן מלחמה בו ברור לכולם שכמות החיילים בישראל היא קטנה וחייבים לגייס כמה שיותר אנשים לצבא.
"אני גם יודע שיותר ויותר חרדים מתגייסים, ורבים שלא מתגייסים כן משרתים את החברה הישראלית במגוון דרכים. אני גם מבין את הפחד שלכם מכך שיכפו עליכם תרבות זרה לכם ולחינוך שלכם. באמת", כתה בן ארי והוסיף: "אבל אנחנו חייבים אתכם. זוהי אזעקת אמת. הדם של האחים והאחיות שלנו זועק אלינו מהאדמה. עם ישראל בצרה, ולצד הלימוד והתפילות צריך עוד עשרות אלפי חיילים שיתגייסו בשביל לא לקרוס צבאית וכלכלית".
לסיום כתב בן ארי: "אני יודע שאתם אוהבי ישראל אז תגידו לי אתם: מה צריך לקרות כדי שתתגייסו למאמץ המלחמתי של עם ישראל? מה הפתרונות? מה יכול ליצור אמון? אני לא מאמין בכפיה משום סוג, אבל האם יש בכלל עם מי ועל מה לדבר? בבקשה מכם, אנחנו זקוקים לכם".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  זו ממשלה של סמרטוטים אוכלי חינם (ל"ת)
  פלוני 06/2024/12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  האם בעבר הייתה לו קשר זוגי עם גבר? (ל"ת)
  המסביר 06/2024/12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור