רכב

"אסור לנהיגה": 300 אלף ג'יפים עם תקלה חמורה נקראו למוסך

מאות אלפי רכבי שטח של המותג הוותיק בדרך למוסכים בגלל ריקול שהוכרז לאור תקלה אפשרית בבלמים בשל קורוזיה. האם יצטרכו לשלם על התיקון?
מערכת ice |  6
המרצדס שנתפסה אצל החשוד
מרצדס-בנץ מחזירה 292,000 רכבי שטח ומייעצת לבעלי הרכבים להפסיק לנהוג בהם עד שניתן יהיה לתקן בעיה פוטנציאלית, שעלולה לגרום לכשל חמור במערכת הבלמים, במידת הצורך
בשל תקלה חמורה שעשויה לגרום לכשל במערכת הבלמים, ריקול ענק הוכרז על 292 אלף כלי רכב ויחול על רכבי מרצדס ML-, GL-. ורכבי שטח מסוג R משנות הדגם 2006 עד 2012. מגבירי בלמים, המספקים סיוע בכוח לבלמים, עלולים להחליד לאורך זמן, במיוחד כאשר הם נחשפים לכמויות משמעותיות של מים, על פי הודעות מהמינהל הלאומי לבטיחות בדרכים ומרצדס.
 
הקורוזיה שנגרמת כתוצאה מכך עלולה לאפשר לאוויר לדלוף לתוך המערכת, ולהחליש את הבלמים. הדבר עשוי לגרום לנהגים להפעיל יותר כוח כדי להביא את הרכב לעצירה ועלול להוביל להגדלת מרחקי העצירה. ב"מקרים נדירים של קורוזיה קיצונית מאוד" בלימה פתאומית קשה עלולה לפגוע במגבר הבלמים ולהוביל לכשל במערכת הבלמים, על פי הודעת הריקול. בלם החניה אינו מושפע מהבעיות הללו.
מרצדס תבקש מבעלי רכבים המעורבים בריקול לקחת את רכב השטח שלהם לסוכנות לבדיקה. אם מגבר הבלמים אינו נגוע בקורוזיה, לא יהיה צורך בפעולה נוספת, על פי NHTSA. רכבי שטח שסובלים מקורוזיה בבלמים יעברו בדיקות נוספות כדי לקבוע אם הבלמים פועלים כרגיל. במקרה זה, בעלי רכבי שטח בעלי בלמים מתפקדים היטב יתבקשו לחזור מאוחר יותר, אולי עד שנתיים, לבדיקה חוזרת ותיקונים אפשריים. אם הבלמים אינם פועלים כרגיל, הבוסטר יוחלף מיד.
לא יגבו תשלום עבור כל תיקונים או בדיקות הקשורות לריקול, ומרצדס תספק גרירת רכבים חינם לצורך בדיקות ותיקונים. סוחרי מרצדס יכולים גם לסייע בהסדרת תחבורה חלופית לבעלים שרכביהם זקוקים לעבודות תיקון הקשורות לריקול שלא ניתן לבצע באופן מיידי, אמרה יצרנית הרכב.
תגובות לכתבה(6):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מי הכתב שכתב?
  נמר 05/2022/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ''ג'יפ'' הוא יתרם רכב אמריקאי. וכאן מדובר ברכב שטח של מרצדס, מדגמים מסוימים מאוד (להערכתי אין בארץ אלפי כלים כאלה; אולי מאות בודדות). נא להבין במה שכותבים עליו, ולדייק.
  סגור
 • 4.
  מרצדס
  חמי 05/2022/15
  הגב לתגובה זו
  0 2
  שידאגו אלה שיש להם ג׳יפ מרצדס, לי יש גּיפ במוו . שווה פי מאה !
  סגור
 • 3.
  Gl 450
  אלי ניו יורק 05/2022/15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  156000 מיל רק טיפולים רגילים במוסכים רגילים לא בדילר רכב מצוין
  סגור
 • 2.
  וזו חברה שחושבת שהיא מכונית על רק סתם יקר (ל"ת)
  אזרח ישראל 05/2022/15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 1.
  כשכתב תחבורה שלא מבין ברכבים מגיב
  אייל בן יואב 05/2022/15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רכב שטח מרצדס אינו ג'יפ בשום צורה ועיניין רק ג'יפ זה ג'יפ
  סגור
 • תהיה מדוייק בשם המותג בבקשה
  שרון 05/2022/15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  גי'פ היא חברה נפרדת ממרצדס. למה ליצור הטעיה?
  סגור