קריירה ולימודים

שדרוג השכר ב-3.8% ו-866 שקל תוספת - זה ההסכם החדש שנחתם

הסכם שכר חדש למנהלי מחלקות חינוך, הפעימה הראשונה תהיה ב-1 בינואר 2025 ופעימה שנייה ב-1 בינואר 2026. סעיף נוסף הוא תוספת שקלית של 866 שקלים בחודש החל ממשכורת ינואר 2024. תשלום זה הוא רטרואקטיבי וישולם עד משכורת יולי 2024
מערכת ice |  2
שכר (צילום shutterstock)
הסתדרות המורים, מרכז השלטון המקומי ומשרד האוצר חתמו היום (שני) על הסכם שכר חדש למנהלי מחלקות חינוך. הסעיפים העיקריים בהסכם כוללים עדכון טבלאות השכר בשיעור מצטבר של עד 3.8% שישולם בשתי פעימות.
הפעימה הראשונה תהיה ב-1 בינואר 2025 ופעימה שנייה ב-1 בינואר 2026. סעיף נוסף הוא תוספת שקלית של 866 שקלים בחודש החל ממשכורת ינואר 2024. תשלום זה הוא רטרואקטיבי וישולם עד משכורת יולי 2024.

הסכם השכר כולל השוואה של טבלת השכר של אחראית גני ילדים, מנהל מחלקת פרט (חינוך מיוחד) ואוכלוסיות מיוחדות לטבלת מנהלי מחלקות יסודי ועל יסודי, כך שתקרת השכר של מנהלי מחלקת גני ילדים, פרט ואוכלוסיות מיוחדות גדלה מ-68% ל-72%. בנוסף ההסכם מעניק את האפשרות להמיר שכר בזמן המעבר מתפקיד פיקוח במשרד החינוך לתפקיד מנהל מחלקת חינוך ברשות. מלבד סעיפים אלו יינתן מענק חד פעמי של 6,000 שקלים שישולם בשתי פעימות: במשכורת יוני 2024 ובמשכורת ינואר 2025.
המזכ"לית של הסתדרות המורים, יפה בן דויד, אמרה: "אני שמחה שבמיוחד בתקופה כזאת, שבה כולנו מבינים שמערכת החינוך מהווה עוגן לחוסן הלאומי של מדינת ישראל, האוצר ומרכז השלטון המקומי ראו לנכון להעלות את שכרם של מנהלי מחלקות החינוך ברשויות המקומיות. זה המקום להודות לסגן הממונה על השכר באוצר, אוהד אלקבץ, לראש מרכז השלטון המקומי, חיים ביבס, ולראש מנהל שכר והסכמי עבודה במרכז השלטון המקומי, חגית מגן, ד״ר שי פרוכטמן, יו״ר איגוד מנהלי מחלקות החינוך, אבי קמינסקי ורמי הופנברג חברי הנהלת האיגוד. הצלחנו יחד גם לשפר את שכרם וגם להסדיר ליקויים ממושכים שיאפשרו גמישות ומתן שכר הולם למנהלי מחלקות החינוך. אני מקווה שזה צעד קטן שיסייע לרשויות לגייס כוח אדם איכותי שמגיע מתוך מערכת החינוך הציבורית ומכיר את חשיבותה".
גם חיים ביבס, יו״ר מרכז השלטון המקומי שמח על המהלך:  "אני מברך את כל העוסקים במלאכה. החינוך זה הדבר הכי חשוב. בשלטון המקומי החינוך עומד בראש, והרשויות המקומיות משקיעות אחוזים רבים מתקציבן. תודה לכל העוסקים במלאכה, אנחנו פועלים להטבת תנאיהם של צוותי החינוך ועובדים בשיתוף פעולה מלא והדוק עם מזכ״לית הסתדרות המורים יפה בן דויד".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מזכירות
  אודליה 06/2024/14
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חבל שאת המזכירות בית ספר לא רואים אנחנו שקופות שעושים הכל ותומכות בתלמידים מורים ומנהלים
  סגור
 • 1.
  א
  אני אדוני אלוהיך 06/2024/13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יפה בן דוד מערכת החינוך פשטה את הרגל לפני הרבה שנים אתם פרזיטים יותר מהחדרים לוקחים כסף מכל מקום גם מההורים גם את האוכל של הילדים תביאו עוגות תביאו ארוחות יום המורה שכבר חל כמה פעמים בשנה ועד כיתה שהוא מתנות למורים בחגים וגם יום ירושלים וצום כל שהוא והילדים טמבלים אם ידע של פיגור שכלי
  סגור