קריירה ולימודים

רשות המסים מתחייבת בשידור חי: מתי תתחילו לקבל פיצויים?

שי אהרונוביץ' הסביר בראיון: "אנחנו הקמנו את מערכת הגשת הבקשות במהירות והעלנו את המערכת והתקנות פורסמו רק אחר כך. רצינו לאפשר לציבור להגיש בקשות ולהתחיל לשלם כבר ביום חמישי. אנחנו עושים הכל כדי כבר שאנשים יראו כסף בחמישי"
מערכת ice | 
רשות המסים (צילום shutterstock)
שי אהרונוביץ' מנהל רשות המסים התארח בחדשות 13 אמש (שני), והשיב לשאלות של תמר איש שלום בנוגע לעיכובים בתשלומים לזכאים כשעברו כבר חודש וחצי מתחילת מלחמת 'חרבות ברזל' וכן סיפק תשובות לעוד נושאים בוערים.
אהרונוביץ' אמר: "אני רוצה להסביר, ראשית אנחנו חודש וחצי אחרי תחילת המלחמה, אבל החוק והמענק עברו רק לפני שבוע בכנסת והתקנות של יישובים מ-7 ועד 40 ק"מ מהרצועה עברו בכנסת רק ביום חמישי. היות ואנחנו מפצים באופן רטרואקטיבי למעשה ולחכות שהתקופות יסתיימו לקבל את דיווחי הנישומים".
 

כמו כן הסביר: "באמת השתדלנו לעשות את הדברים פשוטים. התחשבנויות יכולות להיות מסובכות ואני לא רוצה שנמשוך כסף אחר כך מהאזרחים, אנחנו רוצים שזה יהיה מגע חד פעמי, יקבלו כסף וזהו ולא כמו מה שקרה בקורונה. לגבי העסקים, ברוב מדינת ישראל, הם יצטרכו למלא דברים בסיסיים ולקבל את הכסף".

עוד המשיך: "רף ה-300 אלף שקלים נקבע ועל פיו המילוי הוא אוטומטי ובסכומים הגבוהים יותר צריכים למלא יותר פרטים. זו מערכת שהוקמה ב-3 ימים ודברים השתנו מאז הקורונה, יש כאן שישה מסלולי פיצוי. אנחנו הקמנו אותה במהירות והעלנו את המערכת והתקנות פורסמו רק אחר כך. רצינו לאפשר לציבור להגיש בקשות ולהתחיל לשלם כבר ביום חמישי. אנחנו עושים הכל כדי כבר שאנשים יראו כסף בחמישי. קיבלנו כבר 15 אלף בקשות".

לסיום הסביר: "אנחנו בהחלט עובדים עם מוקד טלפוני שגם ככה זה לא פשוט, בגלל המלחמה כוח האדם לא קל למילוי, אנחנו נשתדל שתוך יומיים שלושה ניתן יהיה לקבל תשובות כדי לעזור במילוי הטפסים. ננסה גם למלא בצורה אוטומטית מה שאפשר".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה