כסף וצרכנות

מענק מיידי עד 7,500 שקל: ביטוח לאומי בבשורה משמחת

יתומים עד גיל 18 זכאים ל-50% מההוצאה, עד 4,386 שקל בשנה, ויתומים בגילאי 18-21 זכאים ל-50% מההוצאה עד 7,500 שקל לשלוש שנים. כדי לממש את ההטבה, יש לפנות מראש לעובד השיקום עם תוכנית טיפול והצעת מחיר מפורטות. התוכנית תיבדק על ידי יועץ מומחה לפני אישורה
מערכת ice | 
מענקים מביטוח לאומי (צילום shutterstock, Magma Images)
המדינה מציעה סיוע כלכלי לבני משפחות מסוימות באמצעות מענקים והטבות מיוחדים. בין היתר, הורים שכולים, בני זוג של חללי צה"ל ויתומים של חללי פעולות איבה זכאים להשתתפות במימון טיפולי שיניים במטרה להקל על הנטל הכלכלי הכרוך בכך. ההטבות משתנות בהתאם לקבוצת הזכאים ולגיל היתומים.
הורים שכולים זכאים להשתתפות של 50% מההוצאה הממשית על טיפולי שיניים, בכפוף להצגת קבלות מקוריות עד שנה מיום התשלום. בן/בת זוג של חלל ויתומים מעל גיל 18 זכאים ל-50% מההוצאה, עד לסכום של 16,434 שקל בשנה.
יתומים עד גיל 18 זכאים ל-50% מההוצאה, עד 4,386 שקל בשנה, ויתומים בגילאי 18-21 זכאים ל-50% מההוצאה עד 7,500 שקל לשלוש שנים. כדי לממש את ההטבה, יש לפנות מראש לעובד השיקום עם תוכנית טיפול והצעת מחיר מפורטות. התוכנית תיבדק על ידי יועץ מומחה לפני אישורה.

ההטבות לטיפולי שיניים למשפחות חללי צה"ל משקפות את מחויבות המדינה לתמוך ולסייע למי שחוו אובדן קשה. הן מאפשרות לזכאים לשמור על בריאות דנטלית תקינה ללא דאגות כלכליות, דבר החשוב להשפעה על הבריאות הכללית, הביטחון העצמי ואיכות החיים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה