כסף וצרכנות

הטבה אוטומטית בארנונה: זה המהלך שיחסוך מאות שקלים בשנה

?אושר בקריאה ראשונה: חידוש אוטומטי של הנחה בתשלומי ארנונה לאזרחים ותיקים.  מוצע לאפשר לרשות המקומית שנודע לה כי חדל להתקיים אחד מהתנאים להנחה בארנונה, לבטל את ההנחה בארנונה לאחר שנתנה לאזרח הוותיק זכות טיעון בעניין זה
מערכת ice | 
ארנונה לעסקים (צילום pixabay)
מליאת הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק האזרחים הוותיקים, לחידוש אוטומטי של הנחה בתשלומי ארנונה. מדובר בהצעה ממשלתית אליה הוצמדה הצעה פרטית של ח"כ סמי אבו שחאדה. ארבעה חברי כנסת תמכו בהצעה ללא מתנגדים והיא תועבר לוועדת העבודה והרווחה.
מוצע לקבוע כי אזרח ותיק שניתנה לו הנחה בארנונה על דירה המשמשת אותו למגוריו תמשיך להינתן לו באופן אוטומטי מבלי שיידרש להגיש בקשה או הצהרה נוספת לרשויות המקומיות, ואולם לגבי אזרח ותיק שטרם מלאו לו 75 שנים החידוש האוטומטי יוגבל למשך שלוש שנים שלאחריהן יידרש להגיש הצהרה לצורך חידוש ההנחה. 
 
מוצע לחייב אזרח ותיק להודיע אם חדל להתקיים לגביו אחד מתנאי הזכאות להנחה בארנונה. כמו כן, מוצע לאפשר לרשות המקומית שנודע לה כי חדל להתקיים אחד מהתנאים להנחה בארנונה, לבטל את ההנחה בארנונה לאחר שנתנה לאזרח הוותיק זכות טיעון בעניין זה.
בדברי ההסבר להצעה הפרטית נכתב: "ברשויות מקומיות שונות יש צורך להגיש בכל שנת כספים בקשה מחודשת לקבלת ההנחה, הכרוכה בבחינה מחודשת של מבחן ההכנסות. בעקבות זאת, ישנם מקרים של אזרחים ותיקים שמסיבות שונות נמנעים או לא מצליחים לשוב מדי שנה ולמלא בקשה, בין אם בשל המאמץ הנדרש מצדם, בין בשל כך ששכחו לטפל בכך, מחמת מצב רפואי שאינו מאפשר זאת או בשל כל סיבה אחרת. כך, כאשר ניתן להגיש את הבקשה באמצעות האינטרנט, ישנם אזרחים ותיקים שאינם יודעים כיצד לעשות זאת, וההגעה למשרדי הרשות מהווה טרחה רבה עבורם ולעיתים אף חסם של ממש."
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה