כסף וצרכנות

הבשר בדרך לירידת מחיר דרסטית: זה המהלך שיוביל לכך

ברקע ההסכמים עם ענף הלולים בשבוע שעבר, ענף הבקר זוכה להקלה משמעותית עם הודעת משרד האוצר ומשרד החקלאות על הסכמות בנוגע למכס
מערכת ice |  3
הבשר בדרך לירידת מחיר דרסטית (צילום pexels)
משרדי החקלאות והאוצר הגיעו הלילה (רביעי) להסכמות עם ארגון מגדלי הבקר לפיהן יבוטלו המכס על ייבוא בשר בקר, ועל ייבוא מקנה באופן מלא. על פי ההסכם המכס על ייבוא בשר בקר יבוטל והוראת השעה לפטור ממכס על ייבוא מקנה תהפוך לקבועה, באופן שגם ייבוא המקנה יהיה ללא מכס. 
בנוסף, על פי ההסכם, הוגדלה התמיכה במגדלי הבקר המקומיים במרעה, כך שסך ההשקעה בענף בשבע השנים הקרובות תעמוד על למעלה מ-420 מיליון שקלים, והתמיכה תגיע עד ל-54 מיליון שקלים מידי שנה. כל זאת לנוכח החשיפה לתחרות והסרת חסמי המכס לייבוא. ההסכם החדש יעניק ודאות למגדלי הבקר ויבטיח יציבות לענף בשבע השנים הקרובות. 
בנוסף, כולל ההסכם התחייבות של הממשלה לפעול על מנת להגדיל את מכסת העובדים הזרים בענף המרעה. כמו כן, התחייב משרד החקלאות במסגרת ההסכם ליזום פעולות שיווק, פרסום ומיתוג לבשר הישראלי המקומי, כך שיבודל עבור הצרכנים בנקודות המכירה, ויאפשר לצרכן בחירה איזה מוצר להעדיף.
 
לצד כל אלו, יוקצו עוד השנה חמישה מיליון שקלים לטובת השקעות בענף, ו-2 מיליון שקלים נוספים לטובת עידוד התייעלות בענף. מעבר לחשיבות המשך קיומו של הענף ופיתוחו במטרה לשמור על ביטחון המזון בישראל, השטחים הפתוחים לרעיית הבקר מונעים את התפשטותן של שריפות בשטחים פתוחים וביערות. יתר על כן, שטחים אלו שומרים על גבולות ישראל, ועל המשך קיומן של ריאות ירוקות לצד הבנייה ופיתוח התשתיות. 
שר החקלאות, עודד פורר: "הסכם זה מביא בשורה נוספת לטיפול ביוקר המחייה בישראל. הסרת המכסים תוביל מחד גיסא להוזלת מחיר בשר הבקר לצרכן, מוצר לו יש ביקוש גדל ומתמיד משנה לשנה, ומאידך גיסא תאפשר לשמור על המגדלים המקומיים ולתמוך בהם בעבודתם הברוכה והקשה".
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מחירי הבשר יורדים
  גלגל 06/2022/30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הממשלה הנוכחית מצהירה חדשות לבקרים, על רפורמות והסכמים על הוזלות, כשבפועל המחירים רק עולים. תפסיקו לרמות את הציבור.
  סגור
 • 1.
  עוד חרטא לא נראה סטייק ב50 שקל לקילו
  אלי 06/2022/30
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פשוט מאוד ימשיכו לגנוב אותנו,ולמכור ביוקר.
  סגור
 • עדיף שיהיה יקר
  אורח 06/2022/30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בשר שהוא למעשה גזל חיים לא צריך להיות זמין וראוי שיאכל באופן חגיגי וביראת כבוד
  סגור