כסף וצרכנות

המסים לא יעלו ב-2024? זה המהלך הקיצוני שהוצע

אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר, פנה לשר האוצר, בצלאל סמוטריץ׳, וליו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, בדרישה שלא להעלות מיסים בשנת 2024 ופירט כיצד ניתן להתמודד עם הגרעון המסתמן בעזרת ביטולי פטורים ממיסים ושחרור רווחים כלואים שיוסיפו לעוגת התקציב כ-15.6 מיליארד שקל ובכך לייתר את הצורך בהעלאת מיסים
מערכת ice |  1
מזומן (צילום פלאש 90/ נתי שוחט)
אוריאל לין, נשיא איגוד לשכות המסחר ולשעבר הממונה על הכנסות המדינה, פנה לשר האוצר, בצלאל סמוטריץ׳, וליו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, בדרישה שלא להעלות מיסים בשנת 2024 ופירט כיצד ניתן להתמודד עם הגרעון המסתמן בעזרת ביטולי פטורים ממיסים ושחרור רווחים כלואים שיוסיפו לעוגת התקציב כ-15.6 מיליארד שקל ובכך לייתר את הצורך בהעלאת מיסים. 
בפנייתו לסמוטריץ׳ וגפני פירט לין, מי ששימש בעבר כממונה על הכנסות המדינה, לאילו פטורים הוא מכוון: "עקב ניסיוני הלא מועט בעבר בתוקף תפקידי כממונה על הכנסות המדינה, אתכבד להציע לכם כיצד להגדיל את הכנסות המדינה ללא הטלת מיסים אבל כן בדרך של צמצום הפטורים ממס".
 
אגב, שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ בפייסבוק כתב: "אני רואה שמתחיל להתפתח גל נוסף של פייק לגבי התקציב, במסגרת קמפיין השקר נגד "הכספים הקואליציוניים". אז רגע לפני בואו נעשה סדר: העברת התקציב בוועדת הכספים מתעכבת בגלל קשיים שמערימים פקידים ויועצים משפטיים על תקציב למרכיבי ביטחון בהתיישבות ביהודה ושומרון. לא מדובר בשקל אחד נוסף אלא ביישום החלטת הממשלה שכבר עברה ובה אושרו כלל תקציבי המלחמה".
עוד הסביר: "חודשיים לתוך מלחמת חרבות ברזל ששינתה לחלוטין את תרחישי הייחוס הביטחוניים גם ביהודה ושומרון, חודשיים אחרי שכולם מבינים שצריך לחזק את מערכות ההגנה האזרחיות, חודשיים אחרי שמאות רבות של מיליוני שקלים (יותר ממיליארד!) הועברו לתקצוב מרכיבי ביטחון וכיתות כוננות בכל רחבי הארץ, חודשיים אחרי ושקל אחד עוד לא הועבר למרכיבי ביטחון בהתיישבות ביהודה ושומרון".
בהמשך הוא כתב: "למה? כי כמה פקידים ויועצים משפטיים החליטו כנראה שהדם של המתיישבים פחות חשוב ושמה שבכל הארץ מוגדר כסף מקצועי ומועבר די בקלות, ביהודה ושומרון מוגדר כסף קואליציוני ודורש שורה של פרוצדורות וחוות דעת שעד כה לא בוצעו. אם בישראל היתה תקשורת אמיתית היא היתה שואלת איך יתכן שחצי מיליון אזרחים ביהודה ושומרון מופקרים והתקציבים הביטחוניים הנדרשים להם מתעכבים כבר חודשיים. היא היתה תוקפת את הפקידים שמערימים קשיים ולא את הממשלה שמנסה לקדם".
סמוטריץ' הוסיף: "אני לא אתן להבחין בין דם לדם ולא אסכים להפלות לרעה חצי מיליון מתיישבים ביהודה ושומרון ולסכן את חייהם. לא במשמרת שלי. כשכל התקציבים שהוקצו בממשלה יכנסו לתוך התקציב שאמור להיות מאושר בימים הקרובים בכנסת התקציב יעבור. מציאות שבה פקידים ויועצים משפטיים מסכלים את מדיניות הממשלה ונמנעים מלהכניס לחוק תקציבים שהממשלה הורתה להם להכניס היא בלתי מתקבלת על הדעת, ובהקשר הנוכחי גם מסכנת חיים".
לסיום כתב: "ושוב, לא מדובר על שקל אחד נוסף. הכל אושר בממשלה וצריך להיות בחוק. מרבית הסכום במשרד הפנים (לתקצוב שוטף של הרשויות כמו שנעשה בכל הארץ) ומיעוטו דרך החטיבה להתיישבות (מרכיבי ביטחון להתיישבות הצעירה בהתאם לתכנית שהוכנה בפיקוד המרכז). כל מי שאומר משהו אחר פשוט משקר. אני מקווה שביום הקרוב נסיים את כל הפרוצדורות והבירוקרטיות הנוראיות שמעמיסים עלינו הפקידים והיועצים המשפטיים והתקציב כולו יאושר".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יש לי רעיון יותר פשוט
  ישראלי מודאג 12/2023/10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אולי הגיע הזמן שהציבור יבין שכסף לא צומח על העצים, הגיע הזמן לעשות אתחול בהתנהגות הציבור. הזמן לעשות סוף לכל החגיגות ולהתחיל להוריד את המשכורות המשוגעות במגזר הציבורי על כל סוגיו.
  סגור