השוק

מנכ"ל מגדל: "עליית מחירי ביטוחי הרכב הסתיימה, למעשה התעשייה השלימה תיקון"

רונן אגסי, מנכ"ל חברת הביטוח מגדל אומר בראיון ל-ice שהעלייה הגדולה במחירי ביטוחי הרכב הסתיימה ולמעשה התעשייה הזו השלימה את התיקון שלה ועכשיו כל חברה תעשה את החשבון שלה; מגדל שילמה 100 מיליון שקל לנפגעי ה-7 באוקטובר; הריאיון המלא
ניצן כהן |  4
רונן אגסי מנכ (צילום Magma Images, ניקולה וסטפהל)
חברת הביטוח מגדל פרסמה היום את הדוחות הכספיים שלה לרבעון הראשון של השנה ומכיוון שמגדל היא אחת החברות המרכזיות בישראל, שנמצאת במלחמה כבר 8 חודשים הרי שיש חשיבות רבה להבנה של ענף הביטוח באירוע ביטוחי משמעותי. ומכאן החשיבות הגדולה בדברים שאומר היום בראיון ל-ice מנכ"ל החברה, רונן אגסי.
אנחנו רואים את הדוחות רבעון שני ברציפות של המלחמה, איך היא השפיעה עד עכשיו עליכם?
"נכון לסוף 2023, כשהיינו רבעון אחד בתוך המלחמה, שילמנו 100 מיליון שקל לנפגעי ה-7 באוקטובר. זה היה בעיקר בביטוחי החיים ונתנו על זה גילוי בדו"חות. אבל אנחנו במלחמה - ממלכת חוסר הוודאות - אבל שילמנו 100 מיליון שקל לנפגעי ה-7 באוקטובר".

ומעבר לתשלום הישיר למבוטחים, מה ההשפעה עליכם?
"כלכלה זה מצב רוח, אז כרגע המצב לא טוב ואנחנו רואים את זה בבורסה ובשוק ההון שאיכשהו מחזיק בתקופה כזו מורכבת. אני מקווה כמו כל עם ישראל, שניפגש עם בשורות טובות וניתן יהיה לחזור לאופטימיות וכמובן לתוצאה שלה.
"אבל כן, המלחמה באמת יצרה של חסר ומגדל כמבטח משמעותי הנפיק ביטוח חיים הכי גדול מבין החברות, אנחנו בכלל בענף שהוא מקומי. אנחנו חיים על הצמיחה הכלכלית של ישראל ויצירת מקומות עבודה וחיסכון של הציבור וכמובן על רווחיות משוק ההון. עכשיו לצערי בשנה וחצי האחרונות זה לא מתממש באופן מלא.
"הייתה הרפורמה המשפטית ומה-7 באוקטובר אנחנו במלחמה אבל הכלכלה חזקה ורואים בתוצאות שלנו, מגדל מרוויחה ורואים שיפור בתנאי החיתומיים. אבל חסרה לנו רווחיות השקעתית נורמטיבית והיא תתממש בסופו של דבר".
בוא נדבר על ביטוחי הרכב שהתמחור שלהם עבר שינוי דרמטי. התהליך הסתיים? או שהתיקון עוד לא נגמר?
"עליית מחירים בענף היא תהליך שנמשך כבר שנה והמחירים היום במקום יציב יותר. למעשה עליית המחירים הייתה תיקון להפסדים של כל התעשיה, אבל השוק עושה כרגע מהלכים בריאים.
"לשאלה שלך, סיימנו כבר את המהלך המשמעותי וכרגע כל חברה תעשה את החישובים שלה בהתאם לצרכים שלה אבל את החוסר המשמעותי התעשייה סגרה בשנה האחרונה".
בוא נדבר רגע על הקשחת תהליכי התביעות שעוברת על התעשיה
"אני רוצה לדבר רגע עלינו. אנחנו משתפרים כל הזמן ומקפידים על עלות התביעה וככל שנהיה יעילים יותר בתחום הזה, נוכל להציע הצעת ערך ואנחנו עובדים בזה כל הזמן. ככלל, אנחנו בסוף חושבים, שכחברת ביטוח אנחנו גם צריכים לשלם תביעות. 
עוד שבוע תיכנס לתוקף הרפורמה בביטוחי הבריאות, יש לכם כבר הערכות לגבי ההשפעה שלה על הדו"חות?
"אני מניח שתהיה לזה השפעה על הדוחות אבל לדעתי צריך לראות לאורך זמן איך זה משפיע ולא ביום הראשון שלה הרפורמה.
"בסופו של יום הרפורמה בעולם הבריאות משנה את מבני הכיסוי ודוחפת את השוק מבחינת מדיניות הממשלה והמטרה למנוע את הכפל בביטוחים. זו ההוראה שלהם וכל מלאי הפוליסות של מה שמכרנו ב-8 השנים האחרונות משתנה. עשינו תהליכים של תמחור ואיפיון המוצר וזה אושר מול הרשות אז יש מוצר עם פרמיה של מוצר החדש".
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  חברה מושחתת
  חיים 05/2024/28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עשר שנים אני משלם ביטוח תאונות אישיות כשהגיע הזמן לשלם יש לכם אלף תירוצים למה לא לשלם שקרנים והרמאים הכי גדולים זה אתם
  סגור
 • 3.
  חברת מגדל לא משלמת נקודה
  עופר 05/2024/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נזקי מים בדירה התנערו בכל מיני סיפורים אז נזקי תאונות ישלמו ? לא מאמין בהם בחיים יותר
  סגור
 • 2.
  סתם העלו את ביטוח הרכב באלפי שקלים.
  צפריר 05/2024/26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פשוט החברות הגדולות התאחדו והאזרח הקטן משלם
  סגור
 • 1.
  מגדל
  אלכס 05/2024/26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חושבת שצריכה לשלם . משמע לא חייבת לשלם. ואיזה מסכנים המבוטחים. לשלם בטוח . לקבל תביעה צריך. לא חייב .
  סגור