השוק

לקראת זינוק במחירי הדירות: הבנקים הגדילו במאי את היקף המשכנתאות | כל הפרטים

שוק הנדל"ן מתחיל להתאושש כשהמערכת הבנקאית מגדילה את היקף ביצועי המשכנתאות וזה נתון חשוב מאוד; בחודש מאי החלה המערכת הבנקאית להתיר מעט את הרסן בתחום המשכנתאות ונרשמה עלייה בהיקף המשכנתאות, כך נודע ל-ice
ניצן כהן |  10
נדלן (צילום shutterstock, פלאש 90)
שוק הנדל"ן מתחיל להתאושש. קצב ההתאוששות עדיין אינו גבוה אבל ההתאוששות מתחילה. מנתונים שהגיעו ל-ice עולה כי המערכת הבנקאית הגמישה מעט את תנאי החיתום בתחום המשכנתאות וזה אומר שהם הגדילו את היקף המשכנתאות שהם נותנים וזה אומר חזרה של הציבור לאתרי המכירות.
מהנתונים עולה שאם קצב ביצועי המשכנתאות יימשך כפי שהוא היה עד לסוף השבוע הרי שהמערכת הבנקאית תעמיד בחודש מאי משכנתאות בהיקף כולל של 7 מיליארד שקל וזאת אחרי שבמשך חודשיים קצב המשכנתאות התייצב ברמה של 6 מיליארד שקל.
גורמים במערכת הבנקאית שמעורים היטב בתחום המשכנתאות והאשראי לתחום הנדל"ן הסבירו כי עד כה משקי הבית מגלים חוסן פיננסי מרשים אם זה בגלל המענקים שהם מקבלים מהמדינה ובין אם זה באופן עקרוני בשל ניהול כלכלי נכון, הרי שהמערכת הבנקאית מרגישה בטוחה לחזור ולהגמיש מעט את החיתום בתחום המשכנתאות.
עכשיו צריך להסביר לרגע את תנאי הרקע: הריבית בישראל עדיין גבוהה וכרגע הציפיות הן שתהיה הורדת ריבית אחת, אם בכלל השנה. לא זאת ועוד הרי שהעובדים עדיין לא חזרו (בטח לא באופן מלא) לאתרי הבניה ומכאן שקצב השלמת פרויקטים איטי אבל יש עדיין דירות בשוק שאינן מכורות וזה מייצר הזדמנויות.
במערכת הבנקאית אומרים עוד כי העלייה בהיקף ביצועי המשכנתאות החודש מסמנת את חזרת עליית המחירים לענף הנדל"ן שכן ההיצע אינו גדל בקצב שהביקוש חוזר לעצמו ולכן בשלב הראשון מבצעי השיווק של הקבלנים יסתיימו ותתחיל (שוב) זחילת מחירים כלפי מעלה. השלב הבא הוא חזרה לקצב עליית מחירים גבוה בעיקר בשל העובדה שצד ההיצע רחוק מלחזור לעצמו.
תגובות לכתבה(10):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 10.
  מסחטת אזרחים.מחירים לא עולים
  יהודה18 05/2024/29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מנגנון השפעה ללקיחת הלוואות בריביות עתק בנקים היא מערכת עושק שוחטים ושודדים אזרחים תמימים
  סגור
 • 9.
  הקבלנים לא מצליחים למכור דירות בפתח תקווה והמרכז. הכל מ
  אביעד 05/2024/28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תתמקחו
  סגור
 • 8.
  מוכרים לוקשים
  ריקו 05/2024/28
  הגב לתגובה זו
  2 0
  קבלנים בצרות מוכרים חרטות שאנשים ירוצו לקנות, המחירים עוד יירדו המצב במשק עוד יהיה יותר לחוץ.
  סגור
 • 7.
  חרטא
  חרטא 05/2024/28
  הגב לתגובה זו
  4 0
  כתבה ממומנת ולא מקצועית
  סגור
 • 6.
  כולם שותפים חוץ מהאזרח המסכן
  אור 05/2024/28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כולם מפמפמים לציבור לקנות דירה ,הקבלנים הגדולים והבנקים יד אחת למעשה "אונס נדלני על זוגות צעירים" לוקחים לזוגות הצעירים את כל הונם ,חינוך הילדים,חוגים,השכלה ומשעבדים אותם לאונס משכנתה שמעבירה את הונם לבעלי ההון שהם : הבנקים,והקבלנים,וחברות הביטוח . אלה המשולש שפשוט אונס,את הצעירים במדינה לא פלא שהבנק יפרסם שיש,התאוששות והוא מקל על האזרחים לרכוש נדלן ,כולם יד אחת על כספם של הצעירים האבודים והאומללים !
  סגור
 • 5.
  מטומטם מי שקונה פה דירה
  משה 50 05/2024/27
  הגב לתגובה זו
  2 0
  פי 8 מהשווי שלה. מדינה מגעילה הלוואי שתיכחד
  סגור
 • 4.
  האתר ההזוי שלכם
  פטריק 05/2024/27
  הגב לתגובה זו
  7 0
  שמשתמש במילים מפוצצות כשאין מה שיתפוצץ, מחירי הדירות לא עולים, אין טעם בכל המניפולציות שלכם שמשרתות את הבנקים והקבלנים, המחירים לא יעלו כל עוד הריבית חונקת את כולם, לולא הבנקים מנשימים בכח את הקבלנים, מחציתם כבר היו בפשיטת רגל, גם זה יגיע.
  סגור
 • 3.
  לוקחים משכנתאות על בתים קיימים
  ישראל 05/2024/27
  הגב לתגובה זו
  2 0
  וק הנדלן מת וזה רק יחמיר עוד הלוואות ועוד הלוואות והפעילות במשק נראת כאילו הכל טוב אבל כולם על הקצה
  סגור
 • 2.
  הזוי תרד מהעץ דירות קורסות
  ששי 05/2024/27
  הגב לתגובה זו
  14 0
  מחירי הדירות בקריסה , כולל הבנקים . 30% ירידה .נתוני הלמ"ס לא נכונים ולא מגלמים הנחות קבלנים 10/90 . עוד 3 שנים כולם חמכאו במחיר הפסד כי לא יוכלו לשלם את המשכנתה * שאתה דוחף*
  סגור
 • 1.
  אולי זינוק במשכנאות הממוחזרות
  שי 05/2024/26
  הגב לתגובה זו
  14 0
  בקרוב קוטג' 5/95 גבינה צהובה 20/80
  סגור