השוק

גילת יוצאת לרכישה אסטרטגית ב-245 מיליון דולר | כל הפרטים

גילת תרכוש חברה אמריקאית שעוסקת במתן פתרונות אינטרנט במטוסים הרכישה תתבצע בתמורה ל-245 מיליון דולר ותתרום להכנסות של גילת 100 עד 150 מיליון דולר | כל הפרטים
ניצן כהן | 
לווין (צילום unsplash)
גילת יוצאת ברכישה אסטרטגית במסגרתה תרכוש חברה שמספקת אינטרנט למטוסים. העסקה היא בהיקף של 245 מיליון דולר והיא תתרום לחברה הכנסות של 100 עד 150 דולר מידי שנה וזאת על בסיס צבר ההזמנות הקיים שלה.
על פי תנאי העסקה, גילת תשלם 98 מיליון דולר במועד סגירת העסקה ועוד 147 מיליון דולר נוספים בהתאם לעמידה ביעדים עסקיים ופיננסיים לאורך השנתיים הקרובות. החברה הנרכשת פיתחה פתרון ראשון מסוגו לאנטנה אלקטרונית מתכווננת לתעופה שנבחר על ידי Intelsat, Panasonic, OneWeb ואחרים ואומץ על ידי כמה מחברות התעופה הגדולות בעולם. 
השלמת הרכישה צפויה במחצית השנייה של 2024 והיא צפויה להוסיף (accretive) לרווחיות גילת על בסיס Non GAAP  החל מהמחצית השנייה של 2025.
גילת עוסקת בפיתוח ושיווק של ציוד ומספקת תקשורת לוויינית. הפעילות של גילת בתחום האינטרנט למטוסים באמצעות הרכישה הזו עשויה להתברר כמשמעותית מאוד עבור החברה שכן שירותי אינטרנט במטוסים הפכו לשירות בסיסי בעולם הטיסות וזה אומר שכל חברה צריכה להתכנס לתת את השירות הזה, בין אם בתשלום ובין אם בחינם וזה פותח פתח משמעותי לגילת לתפוס בו נתח שוק משמעותי.

גילת היא אחת החברות המעניינות בבורסה בעיקר בשל תחום העיסוק שלה אבל גם מבנה הבעלות בה מעניין והוא כולל את קופות הגמל של הפניקס, מאיר שמיר באמצעות מבטח שמיר וקרן פימי של ישי דוידי (שמחזיקים בכ-5% כל אחד).
גילת סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 280 מיליון שקל (לעומת 213 מיליון שקל ברבעון המקביל), הרווח התפעולי של גילת הסתכם ב-19 מיליון שקל והרווח הנקי שלה הסתכם ב-18.2 מיליון שקל (לעומת 20.1 מיליון שקל ברבעון המקביל).
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה