השוק

לאומי שוקי הון: ההסלמה בדרום - הזדמנות טובה למכור דולרים

אסטרטג הריביות של לאומי שוקי הון, דודי רזניק, וראש דסק אסטרטגיית שווקים, קובי לוי מעריכים שירידות השערים בעולם בטווח הקצר והבינוני יכולות להיות נקודת כניסה נוחה לשווקים
ניצן כהן | 
דולר עליה מניות כסף (צילום freepik, pexels)
דודי רזניק, אסטרטג הריביות של לאומי שוקי הון, וקובי לוי, ראש דסק אסטרטגיית שווקים בחברה, אומרים כי: "המסחר בבורסה בתל אביב יפתח הבוקר על רקע ההסלמה המשמעותית בדרום וירידות השערים החדות בארה"ב אתמול, הזולגות הבוקר גם לחלק משוקי אסיה. 
"ההסלמה המשמעותית בדרום מאתמול אחה"צ צפויה להכביד הבוקר על המסחר בבורסה בתל אביב בעיקר לאור ירידות השערים החדות אתמול בארה"ב, שזולגות הבוקר גם לאסיה. מדד הנאסד"ק ירד ב-2.5% ורשם את היום הגרוע ביותר שלו מזה חודשיים.
"גם שני המדדים המרכזיים האחרים רשמו ירידות, כשדאו ג'ונס, כשכבר היה בשיא של 35 אלף נקודות וברצף של חמישה ימי עליות, ירד ב-0.1% ו-S&P 500 נחלש ב-1%. הבוקר ירידות שערים חדות גם ביפן וירידות מתונות יותר בהונג קונג ודרום קוריאה.
"על רקע זה, וכאמור על רקע ההסלמה המשמעותית בדרום - נראה שהמסחר בבורסה בתל אביב צפוי להיות עצבני במיוחד ובעיקר יהיה תלוי בהמשך מגמת המסחר בעולם  ובאורך העימות בדרום. נכון להבוקר נראה שמדובר בעימות משמעותי יותר מאלו שידענו בשנים האחרונות ולמעשה העימות החריף ביותר מאז סיום מבצע צוק איתן באוגוסט 2014. לפיכך, הסיכון בשוק המקומי עלה משמעותית, לפחות בטווח הקצר של ימי המסחר הקרובים.
"עם זאת השקל, לפי שעה, נחלש קלות בלבד, ואולי נותן את האות לכך שהמסחר יהיה מושפע יותר מהכיוון בעולם ופחות מההסלמה בדרום, כל עוד אנו לא גולשים לעימות נרחב. השקל נחלש קלות מאמש בשעה 18:00, בשיעור של כ 0.3% (אגורה) ביחס לדולר ולאירו.
בזירת המסחר, מוכרים זריזים ניצלו את העליה בשער למכירות של מט"ח. ניסיון העבר מלמד אותנו שהיחלשות השקל סביב אירועי מתיחות גיאופוליטית היא קצרת טווח וברת חלוף. למרות זאת, יתכן כי שיא האירוע עוד לפנינו, והסלמה עשויה להחליש את השקל עוד. להערכתנו, על מוכרים שמתכננים למכור דולרים לנצל את הקפיצות בשערי החליפין של השקל מול המטבעות השונים לצורך מכירה והצטיידות בשקלים.
"גם שוק האג"ח הממשלתי ובעיקר האפיק השקלי הלא צמוד, הסובל לאחרונה מחולשה בולטת - צפוי להיות מושפע מההסלמה במצב. כיוון המסחר עשוי להיות מושפע במיוחד מתנועת הכסף בקרנות הנאמנות ועיקר החשש הוא מגל פדיונות חדש על רקע המצב השברירי.
"ולמרות הכול, בסיכומו של דבר יש לזכור כי הכלכלה המקומית נהנית מאוד מפתיחת המשק לאחר משבר הקורונה ומעלייה חדה בביקושים המקומיים. לפיכך, ייתכן שדווקא המשבר הנוכחי בדרום וירידות השערים במקביל בעולם מעניקים לטווח הבינוני עשויים להוות נקודת כניסה נוחה יחסית לשוק המניות המקומי בהמשך הדרך".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה