השוק

אנרג'יקס בעסקת ענק: רכישת פאנלים סולאריים ב-1.5 מיליארד דולר

ההתקשרות לרכישת הפאנלים נעשתה כהרחבה לשיתוף הפעולה האסטרטגי של החברה עם First Solar, בהתבסס על המוניטין והניסיון של החברה עם First Solar כחברה אמריקאית מובילה בתחומה באיכות, תפוקה ואמינות ובמטרה להבטיח לחברה זמינות פאנלים לפרויקטים עתידיים שהחברה צופה שתקים, מרביתם בארה"ב
מערכת ice | 
פאנלים סולריים (צילום יחצ)
חברת אנרג'קיס מודיעה כי ביום 15 ביולי ,2023 התקשרה החברה עם First Solar במישרין ובאמצעות חברות בנות בבעלותה המלאה, במערך הסכמים לרכישת פאנלים נוספים בשנים 2026-2030 בהספק של כ-5GWp לפרויקטים עתידיים שבכוונת החברה להקים בתחום הפוטו-וולטאי, מרביתם בארה"ב.
עלות רכישת הפאנלים מוערכת על ידי החברה בסך כולל של כ- 1.5 מיליארד דולר ארה"ב, כתלות בהספק הסופי של הפאנלים שיירכשו ובטריטוריה שבה ייוצרו (ארה"ב או מחוצה לארה"ב).
ההתקשרות לרכישת הפאנלים נעשתה כהרחבה לשיתוף הפעולה האסטרטגי של החברה עם First Solar, בהתבסס על המוניטין והניסיון של החברה עם First Solar כחברה אמריקאית מובילה בתחומה באיכות, תפוקה ואמינות ובמטרה להבטיח לחברה זמינות פאנלים לפרויקטים עתידיים שהחברה צופה שתקים, מרביתם בארה"ב. בהתאם להסכמים שנחתמו, הפאנלים שמיועדים לארה"ב יהיו פאנלים שייוצרו בארה"ב ויאפשרו לחברה ליהנות מהטבת מס ITC מוגדלת של לפחות ,40% בגין שימוש בציוד מתוצרת ארה"ב.
בהתאם לתנאי עסקת הרכישה, לאחר תשלום מקדמות להבטחת ביצוע ההזמנות ובדומה לעסקאות קודמות לרכישת פאנלים מ- First Solar, מרבית התמורה בגין רכישת הפאנלים תשולם בסמוך לקבלתם ותמומן בהתאם למקורות המימון שישמשו את החברה להקמת הפרויקטים העתידיים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה