השוק

קרפור מתחזקת: הפניקס, מגדל ומנורה הזרימו 68 מיליון שקל לאלקטרה

אלקטרה מוצרי צריכה מצטיידת במזומנים ומחזקת את ההון העצמי לקראת המשך מימוש תוכנית הפיתוח העסקי של החברה: גייסה כ-68 מיליון שקל בהנפקת מניות פרטית למספר גופים מובילים, לאחר ביקושים של מעל ל-80 מיליון שקל
מערכת ice | 
צביקה שווימר ורשת קרפור (צילום דורון ברסקי, shutterstock)
חברת אלקטרה מוצרי צריכה מדווחת היום (ראשון) על הנפקה פרטית של מניות בהיקף של כ-68 מיליון שקל, על אף ביקושים של מעל לכ-80 מיליון שקל. ההנפקה בוצעה למספר גופים מובילים בשוק ההון, ובהם הפניקס, מגדל ומנורה. ההנפקה מחזקת את ההון העצמי של החברה, את גמישותה הפיננסית ותומכת בהמשך יישום אסטרטגיית הצמיחה במגזרי הפעילות השונים של החברה.
במסגרת הגיוס הנפיקה החברה מניות שתהוונה, לאחר הקצאתן, כ-4.31% מהונה המונפק והנפרע של החברה. ההנפקה בוצעה לפי מחיר של 70.75 שקל למניה. את ההנפקה הובילה הפניקס חיתום.
 
החברה פרסמה בשבוע החולף את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2023 והציגה עלייה של כ-9.3% בהכנסות לכ-1.8 מיליארד שקל, ו- EBITDA של כ-152 מיליון שקל המהווה עלייה של כ-11.6%. בנטרול מגזר המזון הסתכם הרווח הנקי ברבעון לבעלי המניות בכ-29 מיליון שקל, כאשר יצויין כי מגזר המזון (Carrefour) עבר ברבעון ל-EBITDA חיובי, בהמשך לתוכנית הארגון מחדש שיושמה במגזר זה והחברה ממשיכה ביישום פעולות לשיפור תוצאות המגזר.
בימים אלה נמצאת אלקטרה מוצרי צריכה בתנופת עשייה בכל מגזרי הפעילות של הקבוצה, ביניהם מגזר קמעונאות מזון בו נמשך תהליך ההשקה של רשת Carrefour כאשר עד כה הושקו 74 סניפים, תוך גידול חד של כ-60% במכירות בסניפים שהוסבו, מגזר קמעונאות חשמל עם עלייה חדה של כ-6.6% במכירות הסניפים הזהים ושל כ-20.2% ברווח המגזרי, ברבעון השלישי של השנה ומגזר ספורט ופנאי בו חלה צמיחה בפעילות סער המחזיקה ברשתות Columbia, אאוטסיידרס ושבילים.
צביקה שווימר, מנכ"ל אלקטרה מוצרי צריכה: "אנו מודים לגופים המוסדיים שהשתתפו בהנפקה ורואים בכך הבעת אמון באסטרטגיה שמובילה החברה במגזרי פעילותה השונים. נמשיך ביישום התוכניות העסקיות של החברה, כאשר הגיוס הנוכחי יאפשר לאלקטרה מוצרי צריכה לבסס את הצמיחה העתידית של פעילותה כקבוצת קמעונאות מובילה ומרכזית בשוק הישראלי".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה