רכילות עסקית

יו"ר דוראל אנרגיה השיק פרויקט בארה"ב, מי הגיע לכבד?

דורי דוידוביץ', יו"ר קבוצת דוראל, השיק את תחילת עבודות ההקמה בארה"ב עם צאתו לדרך של השלב הראשון של פרויקט  MAMMOTH SOLAR בצפון אינדיאנה. 
מערכת ice | 
עבודות דוראל אנרגיה (צילום רוברט רידג)
דוראל אנרגיה חגגו השבוע בטקס רשמי את תחילת של עבודות ההקמה בארה"ב בנוכחות ניק כהן נשיא דוראל, יו"ר קבוצת דוראל דורי דוידוביץ', מושל אינדיאנה אריק הולקומב, שגריר ישראל בארה"ב ובאו"ם גלעד ארדן וינעם כהן הקונסול הכללי בשיקגו.
השבוע יוצא לדרך השלב הראשון של פרויקט MAMMOTH SOLAR בצפון אינדיאנה (תחילת עבודות ההקמה) שיביא 500 משרות בניה, עשרות משרות תפעול במשרה מלאה, הגדלת הכנסות ממסים והשקעה בשלב הראשון של 475 מיליון דולר.
כל שלושת השלבים של פרויקט Mammoth Solar ייצגו השקעה של 1.5 מיליארד דולר באינדיאנה. הפרויקט, שממוקם במחוזות סטארקה ופולאסקי שבאינדיאנה, מפוזר בתוך 50,000 דונם של שדות חקלאיים, שטח הדומה בגודלו לשטחה של תל אביב כולה, וייצר 1.3 ג'יגה -וואט של אנרגיה נקייה, מספיק כדי לספק 275,000 משקי בית במערב התיכון מדי שנה. זהו אחד מהפרויקטים הפוטו-וולטאיים הגדולים בעולם, והגדול ביותר שיזמה, מקימה ומחזיקה חברה בשליטה ישראלית בארצות הברית.
כזכור, מגדל ביטוח נכנסה כשותפה בפרויקט באחת מעסקאות ההשקעה הגדולות ביותר שנעשו בישראל בתחום האנרגיה המתחדשת, שכלל השקעה בסכום של כ-110 מיליון דולר, מרביתו במזומן וחלקו בכפוף לעמידה באבני דרך, בתמורה ל-20% בחברת הבת בארה"ב, Global Energy Generation LLC (Doral LLC). עוד במסגרת העסקה, מגדל ביטוח נכנסה כשותפה ישירה גם בחלקו הראשון (כ-475 מגה-וואט) של הפרויקט הסולארי הגדול של Doral LLC באינדיאנה, בהשקעה המוערכת בכ-100 מיליון דולר נוספים. Doral LLC תשמר החזקות רוב ושליטה בפרויקט. 
דורי דוידוביץ', יו"ר קבוצת דוראל: "הפרויקט שאנחנו מתחילים בהקמתו כיום, הוא פרויקט בעל חשיבות גלובלית והגדול ביותר אותו יוזמת ומקימה חברה ישראלית בארצות הברית ובכלל. הפרויקט יהווה מודל לאנרגיה סולארית באינדיאנה ובמערב התיכון בכללותו. 400 מגה -ואט האנרגיה שנייצר כאן בשלב הראשון של הפרויקט יספיקו בכדי להניע 75,000 משקי בית במערב התיכון".
גלעד ארדן שגריר ישראל בארה״ב ובאו״ם: ״גאווה גדולה להוציא לדרך את פרוייקט האנרגיה הסולארית הגדול ביותר בארצות הברית שכולו כחול-לבן. מעבר לעובדה שהפרוייקט יספק מאות מקומות עבודה לתושבי אינדיאנה, הכנסות לחקלאים ואוויר נקי יותר, הוא גם יחזק את המיצוב של ישראל כמובילה עולמית בתחום האנרגיה המתחדשת והקלינטק וידגים את הפוטנציאל האינסופי שיש להרחבת הברית ושיתופי הפעולה בתחום בינינו לבין ארצות הברית".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה