בריאות

זן חדש של קורונה התגלה בישראל: ארגון הבריאות העולמי מודאג

ארגון הבריאות העולמי עוקב בימים אלו אחרי זן חדש של קורונה שהתגלה לראשונה כאן בישראל. בארגון חוששים שלזן החדש עמידות גבוהה מפני חיסונים ואם הדבר יתברר כנכון - ייתכן שהזן יתפשט במהרה ויביא לגל קורונה נוסף
מערכת ice |  2
קורונה בעולם (צילום freepik)
אם חשבתם שהקורונה כבר מאחורינו - תחשבו שוב. ארגון הבריאות העולמי עוקב בימים אלו אחרי זן חדש של קורונה שהתגלה לראשונה כאן בישראל. לפי וואלה, קיים חשש שלזן החדש עמידות גבוהה מפני חיסונים היות שלו מוטציות רבות. אם הדבר יתברר כנכון, ייתכן שהזן יתפשט במהרה ויביא לגל קורונה נוסף.
הווריאנט החדש זכה לשם (הכנראה זמני) BA.2.86, ואחרי שהתגלה בישראל נחשפו שני מקרי הדבקה בדנמרק, והלילה מקרה נוסף בארה"ב. אף שמדובר במקרים מעטים מאוד, בארה"ב גם החלו לעקוב אחר הזן החדש ומנסים לברר מה המקור שלו. 
הזן החדש התפתח כנראה מהאומיקרון המוכר לנו, ולו כ-36 מוטציות בחלבון הספייק. משמע, ייתכן שהוא עמיד יותר בפני חיסונים ובארגון הבריאות העולמי חוששים כי הדבקה מהירה ורחבה בזן החדש עלולה לסגל לו עמידות רחבה עוד יותר. עם זאת, לא ידוע עדיין אם מדובר בזן שהוא בהכרח מסוכן יותר מזנים אחרים של הקורונה, והחשש כרגע נובע בעיקר מהקצב המהיר של ההדבקה.
נזכיר כי השבוע משרד הבריאות הישראלי הודה כי נרשמה עלייה באשפוזים של חולי קורונה במצב קל. כמו כן, בתחילת השנה שקלו במשרד הבריאות לספק לציבור ולאוכלוסיות בסיכון בוסטר לקראת הסתיו, אך לא התקבלה החלטה בנושא ולא נרכש מלאי חיסונים בהתאם.
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  קורונה
  אדוארד 08/2023/18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  התחלנו עם ההפחדות טמבלים
  סגור
 • 1.
  חרטא
  האג 08/2023/18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  תמשיכו עם השקרים והמניפולציות. זה מבדר.
  סגור