משפט

הפגנתם? נפגעתם? צוות עורכי דין למען חופש המחאה ינסה לסייע בזירה המשפטית

צוות חדש ינסה לעזור ללא עלות נגד "כל פעולה לא חוקית, חסרת סמכות, אלימה וכדו' שננקטה כנגד מפגינים על ידי המשטרה או גורם אחר" - החל מתביעות דיבה, דרך תביעות נזיקין ותביעות קטנות
כפיר אדר | 
איש נדל"ן מוכר נעצר בחשד להונאה (צילום להמחשה דוברות המשטרה)
הודעה נמסרה הבוקר (רביעי) לציבור המפגינים, לפיה הוקם צוות של עורכי דין למען חופש המחאה, שמטרתו ליזום ולהגיב בדרכים משפטיות כנגד כל פעולה לא חוקית, חסרת סמכות, אלימה וכדו' שננקטה כנגד מפגינים על ידי המשטרה או גורם אחר.
בשלב זה יינתן למפגינים מענה בנושאים הבאים: "תביעות דיבה (לפי חוק איסור לשון הרע): מאז תחילת המחאה הוגשו עשרות רבות של תביעות אזרחיות ע"י שוטרים נגד אזרחים, בטענה כי פרסמו לשון הרע נגדם ברשתות החברתיות בתגובות על סרטוני אלימות משטרתית. לאחרונה, נחקרה מפגינה בחשד כי הפוסט שפירסמה מהווה עבירה על חוק הגנת הפרטיות". 
"מדובר בתופעה מדאיגה המנסה לפגוע בחופש הביטוי ולהשתיק את המפגינים. הצוות ייתן מענה למכתבי התראה ולתביעות שמפגינים קבלו וכן ייעוץ משפטי הנוגע לחקירה הפלילית – ייעוץ משפטי ראשוני, לרבות מכתבי תשובה- ללא עלות".
הגשת תביעות נזיקין: "במקרים של אלימות שוטרים, מעצרי שווא ועיכובי שווא, פגיעות מיניות, חטיפות, כליאה במכלאות וכל התנהגות פוגענית שגרמה לנזק פיזי, נפשי ועוגמת נפש, ניתן להגיש תביעה נזיקית נגד השוטר הפוגע והמשטרה. הגשת תביעות קטנות: "במקרים של אלימות קלה, עיכוב או מעצר קצר, נזק לרכוש שנתפס ועוד, ניתן להגיש תביעה לפיצוי עד סכום של 34,000 שקל בהליך קצר ופשוט. ייעוץ וסיוע בהכנת כתב התביעה יינתן ללא עלות.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה