משפט

בעל חברה נחקר בחשד למשיכת מיליוני שקלים לשימושו האישי מבלי לדווח

רשות המסים מעלה הילוך באכיפת חובת הדיווח של בעלי שליטה על משיכת כספים מחברות: גרשון חיטמן שעומד בראש ג.מ מעיין אלפיים, ורו"ח שלו הגישו את הדו"ח האישי שלו ללא דיווח על ההכנסה בידיו והציגו מצג שווא בדוח הכספי של החברה בסכום של כ-17 מיליון שקל
כפיר אדר |  4
צילום Magma Image edit ice
גרשון חיטמן, בעלים של חברת ג.מ. מעיין אלפיים, נחקר בחשד למשיכת מיליוני מהחברה שבבעלותו מבלי לדווח על סכום זה כהכנסה לפי סעיף 3(ט1) בפקודת מס הכנסה. כבוד השופטת עדי בר טל מבית משפט השלום בירושלים שחררה אותו בתנאים מגבילים. חקירה זו מתנהלת במסגרת שורת חקירות של רשות המסים בעניין משיכות בלתי מדווחות של בעלי שליטה מחברות. במסגרת החקירה נחקרה גם רו"ח של חיטמן, ובית המשפט הטיל צו איסור פרסום בעניינה.
במסגרת פעילות שביצע פקיד שומה חקירות ירושלים והדרום בשיתוף פקיד שומה ירושלים 3, עלה חשד כי חיטמן, בעלים ומנהל של חברת ג.מ. מעיין אלפיים העוסקת בהפעלת רשת סופרמרקטים ברחבי הארץ, בסיוע רו"ח שלו הציגו בפני רשויות המס מצגים כוזבים על מנת להתחמק מתשלום מס. בעקבות החשדות נפתחה חקירה במסגרתה נתפסו מסמכים רבים, והשניים הובאו לחקירה במשרדי מס הכנסה.
מהבקשה לשחרור בערובה עולה כי חיטמן, תושב ירושלים, נקט לכאורה בפעולות על מנת להסתיר את משיכותיו כבעל שליטה בחברה ועל ידי כך להפחית את חבות המס, תוך שעשה שימוש פרטי בכספי החברה על פי החשד חיטמן ורו"ח הגישו את הדו"ח האישי שלו ללא דיווח על ההכנסה בידיו והציגו מצג שווא בדוח הכספי של החברה בסכום כספי של כ-17 מיליון שקל.
כזכור, בינואר 2017, נכנסה לתוקפה רפורמת "חברות הארנק", במסגרתה חוקק סעיף 3(ט1) המסדיר את אופן טיפול המיסוי במשיכות כספים מחברה על ידי בעל המניות המהותי בה ו/או בהעמדת נכס של החברה לשימוש של בעל המניות המהותי. על פי תיקון החקיקה בעלי מניות שנטלו כספים מחברות בשליטתם מחויבים בדיווח שנתי על הכספים וכן בתשלום מס הכנסה בגינם. מועד החיוב של משיכת כספים מחברה יחול בתום שנת המס שלאחר שנת המס שנמשכו בה הכספים. לפי החקיקה, משיכה מחברה במועד החיוב תיחשב כהכנסה מדיבידנד, או לפי העניין כהכנסת עבודה של בעל המניות המהותי.
לאחרונה העלתה רשות המסים מדרגה באכיפת חובת הדיווח של בעלי השליטה, ובמסגרת זו ניהלה בתקופה האחרונה שורת חקירות סמויות שהבשילו בימים אלה לידי חקירות גלויות. במסגרת זו נחקרו מספר בעלי חברות ברחבי הארץ, וצפויים מעצרים נוספים.
תגובות לכתבה(4):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  רציתם ממשלת שינוי קיבלתם גיסטפו (ל"ת)
  פיטוסי 08/2021/01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  כולה 17 אלף למה לפרסם את שמו ושם החברה??? (ל"ת)
  אבי כהן 07/2021/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • תקרא שוב. 17 מיליון!!! (ל"ת)
  וינטו 07/2021/26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 17 מליוןןן
  שלומי 07/2021/25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  17 מליון
  סגור