תקשורת ומדיה

מוסי רז משיב אש: "הממשלה ימנית כמו הליכוד"

אחרי המתקפה של מרצ על שר השיכון והבינוי זאב אלקין בנוגע למהלך שבו הוא יעביר לאישור הממשלה בנייה של 1,500 דירות בבקעת הירדן. ח"כ יואב קיש מהליכוד תקף: "אין דבר כזה גבול אצלכם", מוסי רז הגיב: "זאת ממשלת ימינה, כמו הליכוד"
אביחי דלאל |  2
יואב קיש ומוסי רז (צילום יונתן זינדל ונועם רבקין פנטון, פלאש 90)
אחרי המתקפה של חברי הכנסת מוסי רז וגבי לסקי ממרצ על שר השיכון והבינוי זאב אלקין אמש (ראשון) בנוגע לכך שהשר צפוי להביא לאישור הממשלה תוכנית של בניית 1,500 דירות בבקעת הירדן, ח"כ יואב קיש מהליכוד התערב ותקף "אין דבר כזה גבול אצלכם" ומוסי רז השיב.
כזכור, במכתב שנשלח משני חברי הכנסת ממרצ נכתב: "נודע לנו מאצמעי התקשורת על כוונתך להביא לאישור הממשלה בנייה של 1,500 דירות בבקעת הירדן שבשטחים הכבושים. התכנית למעשה תכפיל את מספר המתנחלים באיזור מרוחק זה. מדובר על החלטה מסוכנת, שעשויה להגביר את המתיחות באיזור, ולפגוע בסיכוי העתידי לשלום. בהודעותיך לתקשורת תיארת את איזור הבקעה כאיזור המצוי בקונצנזוס. התיאור הזה רחוק משמעותית מהמציאות.
 
איזור הבקעה לא צפוי להיות חלק מישראל עם הגעה להסכם קבע עם הפלסטינים, ובניה בו היא מכשול להסכם כזה. חדשות לבקרים אנחנו שומעים על תקריות אלימות בהן מתנחלים תוקפים רועים פלסטיניים באיזור הבקעה או מגרשים אותם מאדמתם. תוספת של בניה ומתנחלים באיזור עשויה להגביר עוד יותר את המתיחות באיזור המתוח גם כך. הגענו לקצה גבול השתיקה שלנו. חוזקה של הממשלה הזו הוא בקידום הדברים עליהם נוכל להסכים יחד, ההחלטה הזו רחוקה מכך. אנחנו קוראים לך לעצור מיידית את התכנית ולא להביאה לאישור הממשלה".
ח"כ יואב קיש מהליכוד הגיב על אותו המכתב ותקף: "'קצה גבול...' מוסי רז תתאפס. אין דבר כזה גבול אצלכם. יזכירו לך שהאלטרנטיבה זה הליכוד בראשות נתניהו. תמשיך למכור את כל עקרונותיך כי זה המאפיין המשותף לכל חברי הקואליציה משמאל ומימין. מספיק להתבכיין ומספיק ל... את השכל. דרך אגב, בהצלחה אלקין תקבל תמיכה מהאופוזיציה למהלך". מוסי רז השיב אש לקיש: "צודק יואב. זאת ממשלת ימינה. ימנית כמו הליכוד, רק ישרה".
 
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הבעה שלנו
  אניה 11/2021/08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גבי לסקי נכנסה בנורבגי - אין לה זכות דעה. היא נבחרת ציבור
  סגור
 • 1.
  מפא"י ויגאל אלון לאחר 1967 קבעו ב"תכנית אלון"הבקעה שלנו (ל"ת)
  איתן 11/2021/08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור