נדל"ן ותשתיות

פינוי בינוי ראשון בשכונת נווה עופר תל אביב יוצא לדרך

בעלי דירות במתחם ארבר 14-26 תל אביב בחרו בקבוצת גבאי, להתקשר עמם בפרויקט פינוי בינוי בהיקף של 317 דירות חדשות. מה יכללו הדירות בפרויקט? הפירוט בפנים
כפיר אדר | 
ארבר צפון (צילום סטודיו אנדו)
בתהליך של מכרז לבחירת יזם, בחרו אמש בעלי הדירות במתחם ארבר 14-26 בשכונת נווה עופר, בתל אביב, להתקשר עם קבוצת גבאי ,למימוש פרויקט מגורים חדש של פינוי בינוי. בעלי הדירות קידמו את הפרויקט ואת המכרז לבחירת היזם באמצעות החברה לפיתוח והתחדשות עירונית ובשיתוף חברת האחים מרגולין.
קבוצת גבאי  צפויה להקים על פי התב"ע המאושרת למתחם, פרויקט שיכלול כ-317 דירות חדשות בשלושה בניינים בני 6-18 קומות, במקום 7 בניינים ישנים בני 4 קומות. בעלי הדירות יקבלו דירות חדשות עם תוספת של ממ"ד, מרפסת שמש, חניה ומחסן.
 
ייחודו של הפרויקט הוא בכך שהוא קודם על ידי בעלי הדירות, על פי עקרונות "המודל החברתי" אותו פיתחה החברה לפיתוח והתחדשות עירונית. על פי מודל זה, בעלי הדירות  הם היזמים של הפרויקט במתחם מגוריהם, הם יוזמים את קידומה של תב"ע  (תכנית בנין עיר) חדשה למתחם ולאחר אישורה, הם עורכים מכרז לבחירת היזם שיתקשר איתם בהסכם פינוי בינוי.
הפרויקט תוכנן ע"י אדריכל גיל שנהב מכנען שנהב אדריכלים בשיתוף עם צוות תכנון דרום,  אדריכל ערן מאירסון וראש צוות דרום במנהל ההנדסה עיריית תל אביב, האדריכלית אירית  סייג אוריון. התכנית להקמת הפרויקט, מהווה חלק מהחזון העירוני של העיר תל אביב לפיתוח שכונות בדרום ומזרח העיר על פי תכנית המתאר– תא/ 5000. עורך הדין המייצג את בעלי הדירות הוא עו"ד יריב בר דיין , ממשרד עוה"ד יריב בר דיין.
 
ניר שמול, מנכ"ל החברה לפיתוח והתחדשות עירונית: "בעלי הדירות צלחו שלב נוסף בדרך למימוש הפרויקט ואנו גאים להיות מי שמובילים ביחד  איתם תהליך של התחדשות עירונית אמיתית בשכונה. זהו צעד נוסף לקידום משמעותי באיכות החיים, לגיבוש הקהילה במתחם וזאת לצד השינוי שעוברת השכונה בשנים האחרונות. המכרז שהתנהל בשותפות חברת האחים מרגולין כלל כ 27 חברות נדלן מהמובילות בישראל שהשתתפו בו ובסופו של התהליך המרגש, בעלי הדירות  בחרו בקבוצת גבאי כיזם של הפרויקט. זהו המכרז התשיעי אותו ערכה עד כה החברה לפיתוח והתחדשות עירונית, כאשר שלושה  פרויקטים כבר אוכלסו, פרויקט נוסף נמצא כרגע בבנייה וארבעה פרויקטים נוספים נמצאים בימים אלו לפני קבלת היתר בנייה, לבניית אלפי יחידות דיור ברחבי הארץ".
 
אלי גבאי, מבעלי קבוצת גבאי, מסר: "אנחנו שמחים על הזכייה ומשבחים את בעלי הדירות  על ההתארגנות וקידום של תוכנית גדולה במיקום חשוב זה. החברה כבר פעילה עם אלפי יחידות דיור בדרום ומזרח תל אביב, בכפר שלם, שכונת ביצרון ותל כביר וכן בונה גם בשכונה עצמה. אנו פעילים באזורים הללו מתוך ידיעה שהם צפויים לעבור התפתחות והשבחה משמעותיים והמחירים בהם יעלו. אנחנו שמחים לזכות שוב ושוב בפרויקטים של התחדשות עירונית ולראות את האמונה של בעלי הדירות בקבוצת גבאי, כמי שבונה אלפי יח"ד בדרום ומזרח תל אביב במסגרת התחדשות עירונית והדיירים מבינים את היתרון הגדול שטמון בחברה משפחתית שמדברת איתם בגובה העיניים".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה