נדל"ן ותשתיות

בסיס חיל הים באילת יפונה, מה יוקם על הריסותיו?

הנהלת רשות מקרקעי ישראל אישרה את מתווה פינוי הבסיס האייקוני, ששטחו כ-100 דונם לטובת  שיווק קרקע ל 400 יח"ד וכ-600 חדרי מלון בעיר ושטחי תעסוקה ומסחר. המהלך יחל בעוד כשנה וחצי ויבוצע בארבעה שלבים, כמה תעלה העתקתו ליעד החדש?
מערכת ice | 
הדמיית הפרויקט באילת (צילום משרד מייזלץ כסיף)
סופו של עידן באילת. בישיבה שנערכה לאחרונה אושר מתווה הפינוי של בסיס חיל הים בעיר הכי דרומית בישראל, שיאפשר את המשך התפתחותה הטבעית של העיר לכיוון דרום וישפר את הקישוריות בין העיר לחוף הים.
הנהלת רמ"י אישרה כאמור את עקרונות ההסכם שעתיד להיחתם בין רשות מקרקעי ישראל משרד הביטחון ומשרד האוצר,  לפינוי בסיס חיל הים באילת (זיס) ואשר קובע כי פינויו של הבסיס ייעשה בהדרגה החל מעוד שנה וחצי ויבוצע ב-4 שלבים.

קרדיט: משרד מייזלץ כסיף

בסיס חיל הים ממוקם בכניסה הדרומית לעיר אילת על רצועת החוף. הבסיס יושב משני עבריו של כביש 90, כאשר ה"מחנה העליון" ששטחו 83 דונמים ממוקם מערבית לכביש 90 בצמוד לשכונות מגורים, ואילו מזרחית לכביש ממוקמים רציפי החוף המשמשים נמל צבאי ימי על שטח של 72 דונמים.

במתווה ההסכם נקבע כי שטח המחנה כולו  יצומצם ל-52 דונמים בתחום שטח הנמל הימי דבר שיביא לפינוי  כ-20 דונמים על קו החוף על ידי משרד הביטחון, בנוסף ל 83 דונמים שיתפנו כאמור במחנה העליון. כך שבסה"כ יתפנו – 103 דונם. העתקתו ובנייתו מחדש של  בסיס חיל הים שנבנה לפני שנים רבות יאפשר את התאמתו לצרכיו העתידיים. במקומו של הבסיס עתידות להיבנות כ- 400 יח"ד למגורים, שטחי תיירות תעסוקה ומסחר.

קרדיט: משרד מייזלץ כסיף

מימון עלות העתקת הבסיס והתכנסותו כאמור נאמדת בכ-350 מיליון שקל אשר ימומנו במשותף על ידי רמ"י ומשרד הביטחון. ההסכם  שיחתם  יתווסף להסכמים נוספים אותה הובילה בשנים האחרונות רשות מקרקעי ישראל בעיר אילת  אשר יוביל לפיתוחה הכלכלי ולצמיחתה של העיר.
יעקב קוינט מנהל רשות מקרקעי ישראל מסר: "רצועת החוף הדרומית שאורכה 9 ק"מ, אשר נותרה לא מפותחת, הינה הזדמנות יוצאת דופן להעצמת הפוטנציאל הכלכלי והתיירותי של אילת ולפיתוחה באמצעות יצירת מרחבי תיירות ונופש, מיזמים מלונאים, מחד  והגדלת היצע יחידות הדיור של העיר לשנים הבאות מאידך. זהו צעד נוסף במסגרת מהלך לפינוי מחנות צה"ל ממרכזי הערים ושינוי  יעוד קרקעות שהצבא החזיק בהן לטובת יעול השימוש בהן למטרות אזרחיות להגדלת היצע יחידות הדיור ולמטרות תעסוקה מסחר ותיירות".
                                                                                                            
ההסכם המתגבש הינו המשך שיתוף פעולה פורה וחשוב של משרד הביטחון ורשות מקרקעי ישראל בהובלתם של אלון יפרח ראש יחידת מתוו"ה במשרד הביטחון ומאיר פרי מנהל אגף בכיר אסטרטגיה ברשות מקרקעי ישראל. מדובר בהסכם אסטרטגי משמעותי להמשך פיתוחה וצמיחתה של העיר אילת והוא מצטרף לשורה ארוכה של מהלכים אסטרטגיים  אותם מובילה הרשות בכל רחבי הארץ לניהול מיטבי של קרקעות המדינה ולהגדלת היצע יח"ד לציבור.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה