מדדים ומחקרים

סקר: מה מצב המפלגות לקראת בחירות חמישיות?

על פי סקר 103FM ומכון פאנלס פוליטיקס בראשות מנחם לזר  שבדק מה היה קורה במידה של בחירות חמישיות? בין הנתונים: נתניהו נחלש, לפיד ובנט מתחזקים על חשבון יתר המפלגות
מערכת ice | 
לפיד ובנט (צילום גרשון אלינסון פלאש 90)
היום (שלישי) בתכנית הבוקר של ב-103FM, גולן יוכפז וענת דוידוב הראו את סקר התחנה בשיתוף עם מכון פאנלס פוליטיקס בראשות מנחם לזר שעסק במה היה קורה במידה ובחירות חמישיות היו מתקיימות היום? 
הממצאים מראים תמונת מצב מעניינת, לפיהם ממשלה של בנט-לפיד היא דבר שמתגבש בקרב הנסקרים, כשהשניים התחזקו עם שלושה עד ארבעה מנדטים על חשבון הליכוד ומפלגות נוספות מגוש השינוי. 
על פי הממצאים: הליכוד יורד במנדט ל-29, יש עתיד מתחזקת בארבעה מנדטים ל-21, ימינה מתחזקת בשלושה מנדטים והופכת למפלגה השלישית בגודלה עם 10 מנדטים. ש"ס נשארת באותו מצב עם 9 מנדטים. כחול לבן נחלשת ל-7 מנדטים, מפלגת העבודה נשארה עם 7 מנדט, יהדות התורה התחזקה במנדט ל-7 מנדטים. ישראל ביתנו נשארת באותו המצב עם 6 מנדטים, גם מרצ נשארת עם 5 מנדטים.
הציונות הדתית, תקווה חדשה והרשימה המשותפת  איבדו  כל אחת מנדט  מ-6 מנדטים ל-5. רע"מ נשארת באותו המצב עם 4 מנדטים. במצב כזה, גוש נתניהו עם 50 מנדטים לעומת 52 במצב הנוכחי. אבל, לעומת המצב  כיום לפיו אם בנט היה מביא אותו ל-59 מנדטם, היום בנט עשוי להוביל את גוש נתניהו ל-60 מנדטים. בגוש השינוי, עומדים לפי הסקר על 56 מנדטים כולל הרשימה המשותפת ותקווה חדשה. 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה