עסקי ספורט

עד כמעט 20 אלף שקל: רפורמת השכר של עובדי וינגייט

הסתדרות המעו"ף, הנהלת מכון וינגייט (המכון הלאומי למצוינות בספורט בנתניה) ועובדי המכון חתמו על הסכם קיבוצי מיוחד לפיו תפקידי העובדים במכון יחולקו לשבע רמות שכר, כשהשכר המינימלי ברמה הראשונה יעמוד על 6,500 שקל בחודש והשכר המקסימלי ברמה השביעית יוכל להגיע ל-19 אלף שקל בחודש
מערכת ice | 
עובדי מכון וינגייט (צילום אגף הדוברות בהסתדרות)
הסתדרות המעו"ף, הנהלת מכון וינגייט (המכון הלאומי למצוינות בספורט בנתניה) ועובדי המכון חתמו היום (חמישי) על הסכם קיבוצי מיוחד. ההסכם, שחל על כ-200 עובדים, יהיה בתוקף עד סוף שנת 2025. ההסכם נחתם בליווי משרד התרבות והספורט ומשרד האוצר.
לפי ההסכם, החל מ-1.1.2022 מבנה השכר של עובדי המכון יהיה מבנה שכר מודרני כך שהקידום בשכר יהיה מבוסס בין היתר גם על הערכות וביצועים. תפקידי העובדים במכון יחולקו לשבע רמות שכר, כשהשכר המינימלי ברמה הראשונה יעמוד על 6,500 שקל בחודש והשכר המקסימלי ברמה השביעית יוכל להגיע ל-19 אלף שקל בחודש. רמות השכר החדשות התאפשרו בין היתר הודות להסכמה בין הצדדים על המרת תשלום בגין אחזקת רכב, וזאת מתוך מטרה משותפת של כל הצדדים לעודד תחבורה שיתופית וירוקה.
החל משנת 2022, ובכל שנה משנות ההסכם, יקבלו העובדים תוספת אחוזית אחידה שתתווסף לשכר היסוד. התוספת האחוזית האחידה שתשולם בשנים 2023-2022 תעמוד על 0.65% משכר היסוד של העובד, ועל 0.8% בשנים 2024 עד 2026.
עוד נקבע כי החל משנת 2022 יקצה המכון תקציב לתוספות שכר שישולמו באופן דיפרנציאלי בהתאם להערכת העובדים וביצועיהם. התוספת תעמוד על 1.15% משכר היסוד בשנים 2022 ו-2023, ועל 1.3% משכר היסוד בשנים 2024 עד 2026.
בנוסף, יקבלו עובדים עם ותק של שנה ומעלה מענק חד-פעמי במשכורת אפריל 2022. עוד סוכם כי עובדים בתפקידי אחזקה ומטבח יקבלו בגדי עבודה. שאר העובדים יהיו זכאים לקצובת ביגוד. העובדים יהיו זכאים לארוחה מסובסדת. הוסכם כי תינתן שעת הורות להורה, למשך ארבעה חודשים מתקופת הלידה. כל עובד יהיה זכאי ליום חופשה בתשלום באירועים כגון חתונה. העובדים יקבלו שי לחג באמצעות תווי קנייה לקראת חג הפסח וראש השנה.
עוד יהיו זכאים העובדים לקרן השתלמות, כששיעור הפקדות המעסיק יעמוד על 7.5% מהשכר ואילו הפקדות העובד יעמדו על 2.5%. החל מ-1.1.2022 יהיה זכאי כל עובד להשתתפות המכון בדמי חבר בשתי עמותות לקידום מקצועי מבית הסתדרות המעו"ף. עוד נקבע כי עובד שסיים את עבודתו במכון מכל סיבה לא יוחלף על ידי עובד במיקור חוץ, וכי ניוד עובדים יבוצע רק לאחר היוועצות עם הוועד. הסכם זה מבטל סכסוכי עבודה בנוגע לעובדי המכון, ככל שהוכרזו.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה