תיירות

מהפכה בתעודות הזהות והדרכונים בישראל: זו התקנה החדשה שאושרה

אושר בכנסת: חוק שיאפשר הגשת בקשות מהבית לדרכונים ותעודות זהות. הרשות לניהול המאגר הביומטרי תעביר באופן מאובטח את פרטיו הביומטריים של התושב לצורך הנפקת מסמכי הזיהוי. תהליך הגשת בקשות מרחוק אושר כהוראת שעה לחצי שנה, וניתן יהיה להאריכו לתקופה נוספת של חצי שנה
מערכת ice | 
תעודת זהות (צילום shutterstock, פלאש 90/ אנה קפלן)
הצעת החוק שאושרה היום במליאה, אותה הגיש שר הפנים משה ארבל, תאפשר הנפקת דרכונים ותעודות זהות באמצעות בקשה שתוגש באינטרנט, ללא נוכחות אישית ברשות האוכלוסין וההגירה.
בהתאם לחוק שאושר, שנקבע כהוראת שעה לחצי שנה, אזרח בגיר מעל גיל 18 שיש בידו מסמך זיהוי ביומטרי ואשר טביעות אצבעותיו נשמרו במאגר הביומטרי, יוכל להגיש בקשה מרחוק, ולקבל לביתו מסמך זיהוי בעל תוקף של עד חמש שנים.

הרשות לניהול המאגר הביומטרי תעביר באופן מאובטח את פרטיו הביומטריים של התושב לצורך הנפקת מסמכי הזיהוי. תהליך הגשת בקשות מרחוק אושר כהוראת שעה לחצי שנה, וניתן יהיה להאריכו לתקופה נוספת של חצי שנה. במהלך תקופה זו ניתן יהיה לבחון את תוצאות הפיילוט ולקבל החלטות לגבי אפיון תהליכים של הנפקת תיעוד ביומטרי דרך האינטרנט לטווח הרחוק.
הנפקת דרכון ביומטרי במסלול זה יתאפשר למי שהונפק לו דרכון ביומטרי קודם והוא פקע בחצי שנה האחרונה או שהוא בתוקף שנה קדימה, הנפקת דרכון במסלול זה.  תתאפשר למי שהגיש בקשה בלשכה לתיעוד ביומטרי קודם, בין הגילאים 21-60, מי שבידו דרכון או תעודת זהות ביומטריים, שאישר שמירת טביעות אצבע במאגר בעת ההנפקה הקודמת יוכל להגיש בקשה מרחוק, הגשת בקשה תינתן רק למי שנמצא בישראל בזמן הגשת הבקשה, תעודת הזהות או הדרכון שיונפק יהיה ביומטרי ובעל תוקף לחמש שנים מקסימום. 
שר הפנים ארבל: "מדובר בצעד דרמטי של רשות האוכלוסין וההגירה לענות על צרכי האזרחים ולתת פתרון לחלק גדול מהאוכלוסייה שלא יצטרך לכתת רגליו ללשכות ויוכל להזמין דרכון או תעודת זהות מבלי לצאת מהבית. שמנו למטרה את שיפור השירות לאזרחי ישראל ואני שמח על צעד נוסף שמקודם במשימה הלאומית הזו".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה