תיירות

נתב"ג יוצא מהמשבר? זו ההבטחה שקיבלו 120 חברות תעופה

מנהל שדה התעופה, אודי בר עוז, ערך שיחה עם למעלה מ-120 נציגים של חברות התעופה הבינלאומיות, מתוך מטרה לקדם את חזרתן לטיסות לישראל. הוצג לנציגי החברות, שמרביתם אינם יושבים באופן קבוע בישראל, כי נכון לעכשיו הפעילות במשק חזרה, כמעט, לשגרה ללא הגבלות מיוחדות במרבית האזורים
מערכת ice | 
כאוס בנתב"ג (צילום פלאש 90)
מנהל נמל התעופה בן גוריון, תא"ל במיל' אודי בר עוז, ערך שיחה עם למעלה מ-120 נציגים של חברות התעופה הבינלאומיות, מתוך מטרה לקדם את חזרתן לטיסות לישראל. בסקירה הציג בר עוז נתונים ולפיהם נתב"ג פעל ופועל באופן רציף מתחילת הלחימה ולמרות מטחי הרקטות למרכז לא היו נפילות או פגיעות בנתב"ג. עוד הוצג לנציגי החברות, שמרביתם אינם יושבים באופן קבוע בישראל, כי נכון לעכשיו הפעילות במשק חזרה, כמעט, לשגרה ללא הגבלות מיוחדות במרבית האזורים. 
נכון להיום הממוצע היומי של תנועת מטוסים לנתב"ג עומד על כ-200 המראות/נחיתות ובכלל זה טיסות בינ"ל, פנים ארציות, פרטיות ומטוסי מטען. מבחינת חברות תעופה זרות, מתחילת הלחימה 6 חברות זרות המשיכו בפעילות רציפה ובטיסות קבועות לנתב"ג ובכללן איתיחאד, פליי דובאי, היינן, אזימוט ועוד. זאת כמובן בנוסף לחברות התעופה הישראליות. בר עוז עדכן את המשתתפים  בפגישה כי חברות תעופה נוספות בוחנות חזרה לטיסות לישראל, כאשר אתיופיאן כבר הודיעה על חזרתה בשבוע הבא. 
 
מנהל נתב"ג הודיע לנציגי החברות כי הנהלת נתב"ג תעשה ככל שביכולתה על מנת להיענות לבקשות עקב המצב  של החברות הזרות שיהיו מעוניינות לחזור לטיסה סדירה לישראל. בר עוז סיכם את הפגישה בתקווה לראות  את מטוסי כל החברות חזרה בנתב"ג במהרה.
בתוך כך,  היום, יום רביעי ה-29/11,  יעברו בנמל התעופה בן גוריון כ-13,200 נוסעים ב- 85 טיסות בינלאומיות נכנסות ויוצאות. סך הכל יצאו היום 6,100 נוסעים בטיסות בינלאומיות, ויכנסו לישראל 7,100 נוסעים. ברשות שדות התעופה ממליצים לנוסעים לעקוב אחר לוח הטיסות העדכני באתר האינטרנט של רשות שדות התעופה ואצל חברות התעופה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה