שיווק ופרסום

נשיא התאחדות המלונות: "הענף זקוק במיידי לחצי מיליארד ש'"

לדברי אמיר חייק, מדובר במשבר הקשה ביותר בתולדות ענף המלונאות בישראל. מתוך 41 אלף עובדים, כ-4000 הוצאו לחופשה ללא תשלום. הנזק השנתי המוערך לענף נאמד בכ-4.2 מיליארד שקל - כ-350 מיליון ש' בחודש
בועז גולדברג |  2
מלונות תל אביב (צילום Getty images Israel)
נשיא התאחדות המלונות, רו"ח אמיר חייק, שלח מכתב דחוף לרה"מ נתניהו, ובו הוא מתריע מפני "הפגיעה האנושה" בענף התיירות – ומבקש ליזום תוכנית חירום. 
"אירופה מהווה את היבשת ממנה מספר הכניסות לארץ הוא הגבוה ביותר, ונאמד בכ-2.5 מיליון תיירים בשנה. מספר זה מהווה כ-56% מסך כניסות התיירים לישראל. במידה ולא יוגש סיוע מיידי מהממשלה, יחלו פיטורי עובדים המוניים והענף יאבד למעלה ממחצית מעובדיו", כך כותב חייק לרה"מ נתניהו. "מדובר במשבר הקשה ביותר בתולדות ענף המלונאות בישראל". מנתוני התאחדות המלונות עולה, כי הנזק השנתי המוערך לענף במצב הנוכחי נאמד בכ-4.2 מיליארד שקל, כ-350 מיליון שקל בחודש. התפוסות במלונות צנחו אל מתחת ל-40%, ירידה של כ-30% בממוצע ביחס לתקופה המקבילה אשתקד. תל אביב וירושלים (30% תפוסה) מובילות את טבלת הירידות.
"סגירתם הצפויה של גבולות המדינה לכניסת תיירים מכל העולם תביא למחיקה מידית של למעלה מ-500 מיליון שקל בחודש מהכנסות הענף - כ- 6 מיליארד שקל בשנה - ירידה בתפוסות החדרים לכ-20% באזורים מוטי תיירות נכנסת (כגון ירושלים ות"א); לפיטורים המוניים וסגירת עשרות מלונות. מדובר בשפל אליו לא הגיע ענף המלונאות מעולם. רשתות מאחדות מלונות סמוכים, ואילו מלונות בודדים על סף סגירה".
חייק הגדיר את המשבר כקשה ביותר בתולדות ענף המלונאות בישראל, הנחשב לאחד ממנועי הצמיחה המרכזיים במשק ונמצא כעת בחזית המשבר. "הענף, המזרים מיליארדים מידי שנה להכנסות המדינה נמצא על פי תהום. הגיע הזמן שהממשלה תנהג בצורה אחראית לא רק כלפי אזרחיה, אלא גם כלפי כלכלתה, ותפנים שללא הזרמת חמצן מיידית לענף בהיקף של כחצי מיליארד שקל - החולה הזה ימות".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  חזירות
  סתמאחד 03/2020/11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רק לפני כמה ימים התפרסמה ידיעה, שבתי מלון באילת העלו מחירים בעיקבות ביטולים בחו״ל, ועכשיו שלא מצליח להם הם מתבכיינים:), חזירים
  סגור
 • 1.
  כל המשק זקוק לעזרה. נתחיל עם העסקים הקטנים
  אייל 03/2020/09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כשעסק עם 6-7 עובדים צריך לממן משכורת של חלק מהעובדים שיושבים בבית בבידוד בלי לעבוד העסק הזה יכול לקרוס בתוך תקופה קצרה - הוא גם לא יכול לספק את העבודה ללקוחותיו וגם צריך לשלם לעובדיו.
  סגור