רכב

בשורה לתושבי הדרום: אלו הקווים שישובו לפעול כסדרם

לאחר עיכוב של חודשיים, מנכ"ל הרכבת הצהיר כי בעוד שבוע קווי הדרום ובראשם תחנת דימונה יחזרו לפעול במתכונת מלאה, תושבי הצפון יאלצו להמשיך להמתין
מערכת ice | 
רכבת ישראל (צילום פלאש 90/ יוסי אלוני)

בעוד כשבוע, ב-22.5.22 תחזור פעילות רכבת ישראל בנגב לפעילות מלאה ולשגרה שהייתה לפני הקורונה, כך הודיע היום (שני) מנכ"ל רכבת ישראל מיכה מייקסנר. המהלך כולל הארכת שעות הפעילות עד חצות, הגברת תדירות בתחנות אשקלון, אופקים, שדרות, נתיבות. כמו כן, יקוצר זמן הנסיעה לת"א, ותיפתח מחדש תחנת דימונה.

מדובר בשינויים שבוצעו בעקבות פרויקט החשמול של הרכבת ועוררו ביקורת על כך שלא נוצל הזמן בסגרי הקורונה כדי לייעל את העבודה, ואילצה את הנוסעים להסתפק בתדירות נמוכה זמן ממושך.
לצד הבשורה לתושבי הדרום באשר להפסקת רכבת חיפה-ת"א בסופי שבוע ובלילות, הסתפק המנכ"ל באמירות כלליות בלבד על התקדמות התחבורה ונמנה מלנקוב ביעד לחידוש מלא של הקווים. באשר לתחנות אחרות בצפון, אמר: "אנחנו רוצים לחשמל עד נתניה באוגוסט, ועד בנימינה בסוף השנה".
 


מוקדם יותר השבוע, התריעו בארגון 15 דקות, הפועל לקידום התחבורה הציבורית בישראל, כי יש לקחת בערבון מוקבל את הבטחות משרד התחבורה: "אחרי הרעש שיצרנו והתלונות הרבות שהתקבלו מצדכם, גורם במשרד התחבורה מסר לנו היום כי הרכבות באזור השרון ובאזור הנגב המערבי יחזרו לפעילות סדירה ב-22.5. יש לציין שכבר הובטח כי הרכבות בנגב יוחזרו לתדירות תקינה עוד ב-4.5, אך בשטח לא נרשם שום שינוי." כתבו לעוקבים בעמוד הפייסבוק שלהם, והוסיפו: "שרת התחבורה בעצמה מרב מיכאלי הבטיחה לאביחי שלי, מנהל מאבק התושבים בדרום, כי התדירות תשוב לכפי שהייתה בתחילת החודש, מה שלא קרה בסופו של דבר".
 


מקייסנר התייחס בין היתר לביקורת, ולחוסר האמון שנוצר בקרב צרכני התחבורה הציבורית, ואמר: "אני שלוש שנים מנכ״ל הרכבת זה, שווה בשנות כלב ל-21 שנה. אין לי יום או לילה או שבת. כן, אנחנו מרגישים את הזעם הציבורי אבל אני יכול לומר שבעוד חמש שנים תהיה פה רכבת פנטסטית".

תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה