קריירה ולימודים

ארנון בר-דוד וצוותו ערכו סיור בדרום: "נלחמים בשביל הערים"

יו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד וצוותו קיימו סיור תמיכה והזדהות בנתיבות ובבאר שבע. הם שמעו על ההירתמות ועל רוח האחדות של העובדים והתושבים ועל היערכות אנשי העירייה, כוחות הסיוע והצוותים הרפואיים שעודם מטפלים בנפגעים רבים
מערכת ice | 
ארנון בר דוד בסיור בדרום (צילום דוברות ההסתדרות)
יו״ר ההסתדרות ארנון בר-דוד וצוותו קיימו היום (רביעי) סיור תמיכה והזדהות בנתיבות ובבאר שבע. הם שמעו על ההירתמות ועל רוח האחדות של העובדים והתושבים ועל היערכות אנשי העירייה, כוחות הסיוע והצוותים הרפואיים שעודם מטפלים בנפגעים רבים בצל מלחמת חרבות ברזל.
במהלך הסיור שהוביל יו"ר מרחב נגב בהסתדרות נורברט בוקובזה, ביקרו בר-דוד ובכירי ההסתדרות בחפ"ק עיריית נתיבות, בתחנת מד"א בעיר ובתחנת הכיבוי וההצלה. בבאר שבע פקדו את מרכז השילוח והחלוקה לחיילים מטעם ההסתדרות, את בית החולים סורוקה, את תחנת הכיבוי העירונית ואת חפ"ק העירייה.
 
"העיר הזאת חזקה וכך גם אנשיה", אמר בר-דוד בפגישתו עם ראש עיריית נתיבות יחיאל זוהר ואנשיו, "יצרתם פה קהילה איתנה עם עובדים מצוינים ועם מערכות טובות. מזל שיש את השלטון המקומי: ראשי ערים חזקים שהם גם מנהיגי ציבור חזקים; אנשים שנלחמים בשביל הערים שלהם, ועכשיו – ביתר שאת. הגעתי לחבק אתכם ולומר שאנחנו גאים בכם. טוב לראות שגם כעת בחירום המפעלים והמוסדות עובדים, בהתאם להנחיות כמובן", הוסיף.
במהלך הפגישה קיבל בר-דוד סקירה בחמ"ל העירוני על ההתמודדות ועל המענה שהם נותנים לתושבים. יו"ר ההסתדרות שוחח עם אנשי ונשות מד"א נתיבות: "אין ספק שאתם חוד החנית, עם הכיבוי והצבא. ספגתם פה אבדות. אתם אנשים של ההסתדרות שנמצאים בקו האש. אנחנו אוהבים אתכם ומחזקים אתכם, כל הכבוד לכם. ההסתדרות מאחוריכם, מה שצריך אנחנו נותנים".
בר-דוד פגש גם את לוחמי האש בתחנת הכיבוי העירונית ואמר להם: "בכל דקה יכול להיכנס אירוע מסכן חיים, ואני באמת גאה בכם על ההתגייסות וההקרבה האישית. עלו והצליחו ושמרו על עצמכם". 
בכירי ההסתדרות היו גם כאמור במרכז השילוח והחלוקה לחיילים מטעם ההסתדרות בבאר שבע שם אורזים מתנדבים אוכל ומצרכים לחזית. בר-דוד התרגש מאוד מההירתמות האזרחית האדירה, עזר באריזות ואמר לנוכחים: "מה שאתם עושים פה זו הרוח הישראלית. נעזור, נתמוך ונסייע כמובן במימון המיזם ככל שיידרש".
בהמשך ביקר פצועים מהמלחמה בבית החולים סורוקה שטיפל באלפי פצועים מאז פרוץ הקרבות. הוא שוחח עם אחד השורדים מהתופת בעוטף וכן נפגש עם מנהל בית החולים ד"ר שלומי קודש, יו"ר ועד עובדי כללית פרוספר בן-חמו, יו"ר ועד עובדי כללית מחוז דרום פנינה פחימה. 
בר-דוד סיכם את ביקורו בפגישה עם ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ': "אני חושב שיחסי עבודה טובים הם חלק חשוב בבניין הכוח ובבניין המשק, וזה בא לידי ביטוי במיוחד כעת בחירום. עובדים נרתמים, עובדים מגויסים, עובדים שותפים למאמץ המלחמתי. וגם רואים עין בעין עם הציבור ועם המנהלים. זו הגישה שלי. כל מרחב בעיניי הוא חפ"ק קדמי של ההסתדרות".
בסיור השתתפו: יו"ר אגף ארגון ומרחבים אבי יחזקאל, יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר-טל, מנכ"ל הסתדרות המעו"ף עמיחי סטינגר, יו"ר נעמת חגית פאר, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה עו"ד אופיר אלקלעי ויו"ר מרחב נגב נורברט בוקובזה.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה