קריירה ולימודים

התעשייה האווירית בהישג מרשים: זה מה שקרה ב-2023

המחזור השני של התכנית להכשרת נשים לתפקידים בכירים בתעשיות הביטחוניות - בהובלת התעשייה האווירית וסופרסונס יוצא לדרך: עלייה של פי 3 במספר הנשים הניגשות למכרזי ניהול בכיר בשנת 2023
מערכת ice |  7
בית ספר למנכ"ליות (צילום התעשייה האווירית)
בשנת 2023 נרשמה עלייה דרמטית של כמעט פי 3, במספר הנשים שניגשו למכרזים לתפקידי ניהול בכיר בתעשייה האווירית, כש- 37% ממגישי המועמדות היו נשים לעומת 10% בלבד בשנה הקודמת, כמו כן, כ- 20% מתפקידי הניהול הבכיר אוישו על ידי נשים, לעומת 18% בשנה שלפניה. 
המחזור הראשון של ביה"ס שמטרתו לקדם נשים לתפקידי ניהול בכירים, הסתיים בהצלחה עם כ- 20% מהמשתתפות, שהתקדמו לדרג מקצועי או ניהולי בכיר יותר, עוד במהלך התכנית וסמוך לסיומה, וכ- 45% נוספות מהבוגרות אשר כבר בתהליך של הגשת מועמדות למכרזי ניהול בכיר.
עדי הרשטט, סמנכ"לית העצמ"ה בתעשייה האווירית: "בשנה החולפת אנו עדים לעלייה משמעותית במספר הנשים שהגישו מועמדות למכרזים לתפקידי ניהול בכיר, עלייה שהיא תוצאה של עיסוק אקטיבי בקידום נשים בחברה ובין היתר הודות לבית הספר למנכ"ליות בתעשיות הביטחוניות שפתחנו השבוע את המחזור השני שלו, לאור הביקוש והצלחת המחזור הראשון. אנו צופים כי אותה עלייה במספר הניגשות למכרזי ניהול בכיר והמשך הפעילות הייעודית לקידום נשים בחברה בגיבוי מלא של ההנהלה, יתורגמו לעלייה משמעותית גם במספר הנשים שיתקדמו לתפקידי ניהול בכיר בחברה, כבר בעתיד הקרוב". 
במחזור השני של בית הספר למנכ"ליות משתתפות 29 בעלות תפקידים בתעשייה האווירית, הנמצאות בתפקידים משפיעים ומיועדות לתפקידי ניהול בכיר. התכנית מתמקדת בתחומים הרלוונטיים לעולמות הביטחוניים ולתחום הניהולי בפרט, כמו ניהול מו"מ בסביבה רב-תרבותית, חדשנות כערך אסטרטגי ועוד, וכן נערכים מפגשי היכרות עם נשים בכירות מגופים בטחוניים בישראל, מפגשים ייעודיים לניהול קריירה הכוללים התמודדות על מכרזים פנימיים, יצירת נטוורקינג, ניתוח דוחות כספיים ועוד.
התכנית בתעשייה האווירית נמדדת ביעדים ברורים לקידום נשים מנהלות בחברה. במהלך התכנית הנשים בונות ציר אישי לפיתוח מקצועי ומקבלות את הכלים להתמודדות עם חסמים העומדים בפני נשים המעוניינות להתקדם לתפקידי ניהול בכיר. במהלך המפגשים נוצרת קהילה שמהווה עוגן עבור המשתתפות, כר פורה להעברת ידע ושיתופי פעולה ומקור של תמיכה וכוח המשמשים אותן בהמשך מסלול הקריירה שלהן. 
מנכ"ל התעשייה האווירית, בועז לוי: "כחברה הביטחונית הגדולה והמובילה בישראל, התעשייה האווירית רואה חשיבות בהובלת שינוי לקידום ערכי השוויון המגדרי. העלייה המרשימה במספר הנשים שניגשו למכרזי ניהול בכיר ושל המקודמות לתפקידים ניהוליים וטכנולוגיים בכירים, הינה הודות ליישום החלטת חברי הדירקטוריון ולעיסוק המתמיד בקידום השוויון המגדרי. בתקופת מלחמה בה כלל עובדי החברה, גברים ונשים כאחד, מגויסים הן ללחימה והן לפעילות היומיומית לטובת צה"ל ומערכת הביטחון, אנו גאים בתרומתן של עובדות התעשייה האווירית הן להגנה על ביטחון המדינה ואזרחיה בפיתוח טכנולוגיות מתקדמות והן להצלחה העסקית בתקופה הרווחית ביותר בתולדותינו, הנובעת מפעילות מאומצת בארץ ובחו"ל".
מייסדת ונשיאת סופרסונס, חנה רדו: "במיוחד בזמנים אלו אנו נוכחות לדעת כמה הנשים בחזית החברה הישראלית הן חשובות ומשמעותיות; הנשים שנלחמות בגבורה, הנשים שהיו הראשונות לזהות והנשים שמנהלות את העורף. לשמחתנו, שותפינו מבינים את החשיבות בשילוב נשים בתפקידים בכירים במשק, במיוחד בעת זו. בזכות השותפות עם התעשייה האווירית נצליח לקדם נשים רבות לתפקידי ניהול גם בתחום הביטחוני, נדאג לנוכחות נשית של ביטחוניסטיות בזירה הציבורית ונביא את המדינה להישגים טובים יותר".
התעשייה האווירית חרטה על דגלה את ערכי הגיוון התעסוקתי והשוויון בין המינים ופועלת כל העת כדי לקיימם, תוך מימושם בפועל הן בהנהלת החברה, והן במיזמים של אחריות חברתית וקהילתית לחינוך טכנולוגי וקידום נשים במקצועות טכנולוגיים.
תגובות לכתבה(7):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  הצחקתם
  שמוליק 01/2024/18
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שום דבר טוב לא יוצא מהמעשייה האווילית. כל מה שהם נוגעים נרקב ומסריח.
  סגור
 • 6.
  הגיע הזמן (ל"ת)
  ירון 01/2024/18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 5.
  מי זו הבלונדינית מימין? הקורס עדיין פתוח? (ל"ת)
  רותם 01/2024/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  והגברים ימשיכו להיות הפראיירים שנלחמים בעזה (ל"ת)
  ירבעם 01/2024/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  הגברים יכולים לשמש כחלקי חילוף...
  אהרון 01/2024/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  והגברים יכולים לשמש כחלקי חילוף לרובוטים שיופעלו רק ע"י נשים "עולם חדש מופלא"
  סגור
 • 2.
  קולטים מהנדסות
  ני 01/2024/16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אבל אין להם מושג , רק בגלל שיש להם לחות.
  סגור
 • 1.
  קליטת נשים
  גמלאי 01/2024/16
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אני יכול להעיד על עצמי שקלטתי מספר גדול של נשים (מהנדסות) לתע"א, יותר מכל מי שאני מכיר, בין השנים 1995 ל-2009.
  סגור