כסף וצרכנות

העוני בעקבות המלחמה: פתחון לב חושף את הנתונים המדאיגים

בכנס הארגוני ה-5 שסיכם את השנה החולפת, הוצגו נתוני הסיוע שסיפקו: כ-200 אלף סלי מזון, מעל מיליון טון פירות וירקות ו-700 אלף טון ביגוד. במיצוי זכויות התקבלו כ-18 אלף פניות שהניבו מעל 59 מיליון שקלים למקבלי הסיוע. המנכ"ל אלי כהן: "יש לנו את הזכות לסייע וללוות עשרות אלפי משפחות מידי שנה ולהוציא מאות מהן מעל לקו העוני"
מערכת ice | 
עוני בישראל (צילום פלאש 90/ אורי לנץ)
אתמול (שני) התקיים הכנס הארגוני ה-5 של ארגון "פתחון לב" בלאגו ראשון לציון, המסכם את שנת 2023 ומספק מבט קדימה ל-2024. במסגרת הכנס הוצגו נתוני הסיוע ההומניטרי לשנת 2023, המספרים על סיוע למשפחות בכ-200 אלף סלי מזון, המהווים עלייה של כ-100% ביחס לשנת 2022. בנוסף, הארגון סייע במעל מיליון טון פירות וירקות, 700 אלף טון ביגוד ורשם 126 אלף שעות התנדבות במרכז הסיוע. 
למרות שארגון פתחון לב נרתם משמעותית למען אוכלוסיות המלחמה שלא נמנות בשגרה עם מקבלי הסיוע בישראל, הפעילות השגרתית של הארגון לא נפגעה, אלא הורחבה בכ-23% במטרה להביא לתמיכה נוספת. 
בכל הקשור לפעילות מיצוי הזכויות שמעניק הארגון, במסגרת המערך, נרשמה עלייה דרמטית בסיוע במיצוי זכויות ביחס לשנת 2022: במיצוי זכויות התקבלו כ-18 אלף פניות שהניבו מעל 59 מיליון שקלים למקבלי הסיוע.  
לבסוף, הצלחה משמעותית מאוד נרשמה גם בכל הקשור לפעילות אגף החינוך של הארגון, ראייה לכך היא פעילות תכנית ׳שבע׳ מבית המפעל החינוכי לגעת באופק של ׳פתחון לב׳ שרשמה הצלחה גדולה – 84% מהמשתתפים בתכנית סיימו בהצלחה ו- 92.5% זכאים לבגרות מלאה בהשוואה ל-49% הזכאים לבגרות ברמה הארצית.

רז קינסטליך ראש עיריית ראשון לציון ואלי כהן, מנכ"ל פתחון לב (צילום: ילון גל)
בתחילת האירוע נשאו דברים מכובדים שלקחו חלק בהם מר רז קינסטליך ראש עיריית ראשל"צ. "לצערנו מאז ה-7 באוקטובר מקבלי הסיוע, האנשים השקופים, רק  מתרבים מיום ליום,  ולא תמיד הרשות המקומית יכולה לתת מענה מהרגע להרגע. לשמחתנו ארגון פתחון לב יודע לתת מענה מידי, שירותי, אכפתי, מיומן ומקצועי , ואנו גאים בשיתוף הפעולה בנינו יחד עם צוות העובדים המסור בארגון".
 
גם מפקד המרס"ל אל"מ מר רמי בר לב שנכח באירוע ציין: ״עבורי זאת סגירת מעגל להיות חלק מאירוע כל כך חשוב ומשמעותי . אנצל את הבמה להגיד תודה לכם על ההזדמנות , העשייה, והמקצועיות".

מפקד המרס"ל אל"מ רמי בר לב, משמאל מנכ"ל פתחון לב אלי כהן (צילום: ילון גל)
מנכ"ל פתחון לב אלי כהן סיכם בדבריו את האירוע וציין: "העשייה המרובה והמסירות של כל עובדי ומתנדבי הארגון הובילו אותנו להצגת סיכום שנה מלאה בהישגים משמעותיים וחשובים, בעיקר בתקופה מאתגרת זו. יש לנו את הזכות לסייע וללוות עשרות אלפי משפחות מידי שנה ולהוציא מאות מהן מעל לקו העוני בזמני שגרה ובחירום. ארבעת החודשים האחרונים לא היו פשוטים לעם ישראל ואני גאה על היכולת של הארגון להיערך ולהמשיך לסייע באופן מקיף לכלל השכבות, בכל הגזרות והמחלקות ואף להגדיל משמעותית את היקף הסיוע".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה