כסף וצרכנות

סוף לניתוקים ללא הסברים: חברות התקשורת יחויבו לדווח על תקלות נרחבות

ועדת הכלכלה אישרה את בקשת משרד התקשורת לחייב את הספקיות לדווח על תקלות נרחבות המביאות להפסקת המענה ללקוחות. ח"כ חטיב יאסין: "אנשים משלמים על מהירות גבוהה אבל לא מקבלים שירות"

שרון טל | 
אינטרנט (צילום freepik)
משבר הקורונה הוביל לעומס משמעותי על תשתיות התקשורת ורוחב הפס, מה שגורם לא פעם לניתוקים של רשת האינטרנט והטלוויזיה, המבוססת גם היא על תשתית אינטרנט בחלק מהחברות. לקוחות מלינים לא פעם על תקלות חוזרות ונשנות, ניתוקים ואיטיות, אך מענה ופיצוי קשה מאוד לקבל. 
היום (ב'), אישרה ועדת הכלכלה של הכנסת את בקשת משרד התקשורת לחייב את חברות התקשורת לדווח על תקלות רוחביות. לפי ההצעה, הדיווח יכלול מידע על האירוע המיוחד, ובכלל זה השירות שנפגע, מספר המנויים שנפגעו ומשך הזמן המוערך לטיפול בו. עוד נקבע כי הדיווח הראשוני יבוצע בהקדם האפשרי, יום לאחר האירוע יימסר דיווח נוסף ולאחר שלושה ימים יימסר דוח סופי. לצד זאת מבקש המשרד תיקון שיחייב את חברות התקשורת המספקות שירותים בינלאומיים, שירותי טלפוניה, סלולר ואינטרנט, לדווח על אירוע מיוחד שפוגע בשירות ללקוחות.
במהלך הדיון ביקש היו"ר מרגי התייחס לחשיבות הגדולה של שירותי התקשורת, במיוחד בתקופת הקורונה, וביקש לדעת האם תקלות שפוגעות בחלקים נרחבים באוכלוסייה הן דבר שבשגרה. מנהל תחום הפיקוח הטכנולוגי במשרד התקשורת, רוני חורי, הסביר כי הדיווח תלוי בהיקף הנפגעים וגודל האירוע. לדבריו, אם מספר הנפגעים הוא קטן את אין חובה לדווח, אבל אם הפגיעה משמעותית יותר אז יש חובת דיווח. הוא הוסיף כי הדיווח מאפשר למשרד להיערך למתן פתרונות ומענה לציבור.
ח"כ אימאן חטיב יאסין התייחסה לטענות על שיבושי בתקשורת בנצרת ובצפון. "אפילו בתשתית בזק, שאמורה להיות הכי יציבה, יש ניתוקים. אנשים משלמים על מהירות גבוהה אבל לא מקבלים שירות", אמרה. חורי התייחס לכך ואמר כי לאחר השריפה בצפון ערך בדיקה ונענה כי לא נפגעו תשתיות בזק והוט, באשר לשאר התקלות הוא קרא לחברת הכנסת חטיב יאסין ולציבור להתלונן לגביהם, כדי שתעשה בדיקה. ח"כ חטיב יאסין הגיבה כי התייאשה מפניות לחברות התקשורת, וביקשה לפעול כדי שהציבור יקבל מענה. ח"כ מרגי הגיב ואמר כי לשם כך קמה ועדת המשנה לצרכנות.
כאמור, בתום הדיון אושרו התקנות פה אחד, בתמיכת היו"ר מרגי, ח"כ חטיב יאסין, ח"כ אנטאנס שחאדה, ח"כ יבגני סובה וח"כ קרן ברק.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה