כסף וצרכנות

לראשונה: בניין שכולו דירות להשכרה בצפון תל אביב, האם המחיר זול?

למרות ההתנגדות: דירות להשכרה לצמיתות יוצא לדרך בשכונת כוכב הצפון בתל אביב. בדירות של דיור בהישג יד הדיירים ישלמו דמי שכירות מופחתים - 20%-40% פחות מהנהוג באזור

אריאל נוי |  3
רון חולדאי (צילום פלאש 90/ מרים אלסטר)
למרות התנגדות השכנים: פרויקט דירות להשכרה לצמיתות יוצא לדרך בשכונת כוכב הצפון בתל אביב לאחר שהוועדה המחוזית בת"א אישרה למתן תוקף את התוכנית להקמת בניין מגורים בן 7 קומות ו-59 יח"ד שייועדו כולן להשכרה, מתוכן 20% דיור בהישג יד.
הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה מחוז תל אביב אישרה למתן תוקף תוכנית בנייה בשכונת כוכב הצפון בת"א, להקמת פרויקט שבו כל הדירות יוצעו להשכרה לצמיתות. התוכנית הופקדה להתנגדויות בפברואר השנה והתנגדו לה תושבי השכונה והמרכז המסחרי הסמוך.
הוועדה שמעה את המתנגדים, את מהנדס העיר ואת התייחסויות הוועדה המקומית ואת נציגי היזם, והחליטה לדחות את ההתנגדויות ולאשר את התוכנית בכפוף לתיקונים קלים. עוה"ד ענת בירן ודפנה תמיר ממשרד ענת בירן – עורכי דין ייצגו את  היזם - חברת יסדה שבבעלות איש העסקים אדמונד שמסי, שנציגו הוא מיכאל רועה.
מדובר בפרויקט להקמת בניין מגורים בן 7 קומות (כולל קומת כניסה וקומת גג) ובו 59 יחידות דיור שייועדו כולן להשכרה בתמהיל מגוון, מתוכן 20% דיור בהישג יד. הדירות בבניין יהיו בשטח ממוצע של כ-62 מ"ר, עם מרחבים מוגנים משותפים בכל קומה. דמי השכירות לדירות במחיר מלא ינועו בין 100 ל-90 שקל למ"ר, כלומר 5,600-6,200 שקל לדירה. בדירות של דיור בהישג יד הדיירים ישלמו דמי שכירות מופחתים - 20%-40% פחות מהנהוג באזור, על פי הערכת שמאי העירייה.
הוועדה המחוזית כתבה בהחלטתה: "יש חשיבות בתוכנית המוצעת, כתוכנית המקדמת דיור מגוון בעיר, מקצה מבנה במלואו להשכרה, ובנוסף כוללת דיור בהישג יד במחיר מופחת".
הוועדה סבורה כי מדובר על בינוי ראוי בהתחשב שזו שכונה בלב המטרופולין, הכולל חריגה מינורית לעומת התועלת הציבורית של התוכנית, ושהיא תחזק את התפקוד השכונתי.
לדברי עו"ד ענת בירן, "כפי שקבעה הוועדה, בתוכנית המוצעת ישנה חשיבות גדולה למרקם העירוני בשכונת כוכב הצפון והיא מייצרת תועלות ציבוריות לא מבוטלות. מדובר בפרויקט ייחודי וראשון מסוגו בישראל המציע את כל הדירות להשכרה ללא הגבלה בזמן, חלקן בשכ"ד מופחת, והוא מהווה בשורה של ממש לשוק הדיור בכלל".
כזכור, בראיון ל- ice הזהיר בעבר יו"ר מגוריט ארז רוזנבוך: "שוק הנדל"ן הולך לקטסטרופה" ושהשוק נערך כבר היום למצב בעייתי מאוד, מצב שבו יהיה קשה עד בלתי אפשרי לקנות דירה באזורי הביקוש ולכן לא תהיה ברירה ומי שירצה לגור באזור המרכז יעבור לגור בשכירות:  "בשנת 2035 יאזלו הקרקעות לבנייה במרכז הארץ". נראה שבתל אביב החליטו ליישם את ההמלצות ולעבור לבנייני שכירות באיזורי ביקוש. כאמור, המחירים הפתיעו לטובה.
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  שכירות
  עעעעעעע 07/2021/07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כמה אתם נאיבים לא עשו סתם יש ידים בכל הכיוונים בעיריית תל אביב הם מרווחיםנבכל הכיוונים דרך אגב זה לא עזרה לצעירים זה עוד כסף לעירייה רודף בצע לתת עוד הטבות ותקנים שיש אבטלה סמויה
  סגור
 • 2.
  פרשת שחיתות של 150 מיליון ש״ח
  יובל 06/2021/28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שחולדאי נתן למיכאל רועה .. המגרש נקנה ב 3 מיליון ש״ח כמגרש מיוחד לבניית מבנה ציבור בין 3 קומות ..
  סגור
 • 1.
  דיור
  טל 06/2021/27
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טיפה בים. כבר מזמן היה צורך להקים דיור להשכרה. בקנה מידה רחב. כמו בכל העולם.
  סגור