קריפטו

האת'ריום ילך בעקבות הביטקוין? קרן הסל הראשונה בדרך לשוק

המטבעות המובילים בשוק הקריפטו רושמים זינוק מרשים, בעקבות הציפייה שהרשות לניירות ערך תשאר בימים הקרובים את ספוט, קרן הסל על המטבע השני בגודלו בשוק הקריפטו. האנליסט זיו חכם: "למרות ההתלהבות, עדיין קיים סיכוי שהמהלך לא יאושר, וחשוב להיערך בהתאם"
מערכת ice | 
אתריום (צילום pixabay)
הביטקוין (BTC) נסחר בשעה זו ברמה של  71,400 דולר. בכך הוא משלים זינוק של כ-16% מאז השבוע שעבר. הביטקוין רחוק רק כ-3.5% מהשיא שעמד על 73,737 דולר לביטקוין, שהיה בתאריך ה-14 במרץ. האת'ריום (ETH) נסחר בשעה זו ברמה של 3,750 דולר. בכך הוא משלים זינוק של כ-30% מאז השבוע שעבר. האת'ריום רחוק רק 24% מהשיא שעמד על 4,878 דולר לאת'ריום שהיה בתאריך 10 בנובמבר 2021. 
הזינוק במחירם של שני המטבעות מגיע בעקבות הציפייה העולה כי הרשות לניירות ערך של ארצות הברית תאשר בימים הקרובים את קרן סל ספוט (ETF) על את'ריום. כאשר ה-23 במאי, מחרתיים, הוא התאריך הסופי בו על הרשות לקבל את ההחלטה האם לאשר את קרנות הסל או לא. לדברי זיו חכם, אנליסט קריפטו בבית ההשקעות למטבעות דיגיטליים, פרוקסיביט, בתחילת השנה אישרה הרשות את קרנות הסל ספוט על ביטקוין. 
מהלך זה סחף בהתלהבות את שוק המטבעות הדיגיטליים ונותן תחושה חיובית לגבי אישור עתידי של קרנות הסל על את'ריום. חכם מציין כי קרן הסל ספוט על הביטקוין אושרה בתאריך 10 בינואר כשמחירו של הביטקוין היה כ-46,600 דולר. בשבוע לאחר האישור מחיר הביטקוין ירד בכ-15% עד למחיר של 39,800 דולר וסימן את הנקודה הנמוכה ביותר אליה הגיע מאז תחילת שנת 2024. לאחר מכן התהפכה המגמה וכאמור כיום הוא עומד על למעלה מ-71,000 דולר - מחיר הגבוה בכ-50% מאז אישור קרן הסל, ובכ-80% ממחירו הנמוך ביותר בשנת 2024.
אריק בלחונס, אנליסט קריפטו בבלומברג, עדכן לאחרונה את תחזיתו ולפיה קיים סיכוי של כ-75% ולפיו הקרנות על האת'ריום אכן יאושרו. תחזית זאת הביאה לעליה של כ-10% במחיר המטבע, בתוך דקות מפרסומה.  "יחד עם זאת", חכם מזהיר, "למרות הצפי לאישור הקרנות וההתלבות בשוק לקראת ה-23 במאי, עדיין קיים סיכוי שהרשות לא תאשר את קרנות הסל, וחשוב להתנהל בהתאם".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה