השוק

בנק הפועלים יממן את מיחזור החוב של מישורים

פועלים יעמיד מימון למישורים שבשליטת איש העסקים אלכס שניידר, מימון שישמש את החברה למיחזור חוב והון עצמי להשלמת רכישת מגדל ויטה; שניידר נחשב ללווה עם דירוג אשראי גבוה כך שפועלים הולך כאן לעסקה מעניינת
ניצן כהן | 
בנק הפועלים (צילום shutterstock)
בנק הפועלים יעמיד לאיש העסקים אלכס שניידר מימון בהיקף כספי כולל של 170 מיליון שקל. המימון ישמש את שניידר למיחזור חוב של מישורים ולפירעון הלוואת מוכר שניתנה לו לרכישת מגדל ויטה. שניידר, נציין, נחשב לאיש עסקים אמיד בעל דירוג חוב גבוה מאוד ומשכך העסקה הופכת עבור בנק הפועלים לעסקה מעניינת של סיכון נמוך (יחסית) וריבית נאה.
אם כן, מישורים הודיעה למשקיעיה על חתימת הסכם מימון על סך 170 מיליון שקלים עם בנק הפועלים. במסגרת ההסכם, תבצע מישורים פירעון מוקדם של הלוואה קודמת שהועמדה לחברה בשנת 2021 ויתרתה 115 מיליון שקלים ותקבל הלוואה חדשה בהיקף של כ-170 מיליון שקלים, בריבית של 3.95%, צמודה למדד לתקופה של 5 שנים.
 
מישורים תפרע את הקרן והריבית בתשלומים חודשיים המשקפים אמורטיזציה של 4% בשנה ואת היתרה בסוף התקופה. כחלק מההלוואה החדשה תשעבד מישורים כבטוחה את מגדל ויטה בבני ברק, לאחר פירעון הלוואת מוכר בסך של 19 מיליון שקלים שקיבלה עם רכישת המגדל, זאת בנוסף לבטוחות שהועמדו להלוואה הקודמת – נכסים של מישורים בחיפה ובעפולה. בין אמות המידה הפיננסיות שנקבעו להלוואה, יחס חוב לבטוחה (LTV) שלא יעלה על 70%.  
אלון וקסמן, מנכ"ל מישורים: "אנו מברכים על הבעת האמון מבנק הפועלים. לאור עליית שווי נכסים החלטנו לצאת למהלך של מחזור חוב במסגרתו מישורים מצטיידת ביתרת מזומנים שתאפשר לה להמשיך ולבחון הזדמנויות עסקיות בשוק, כל זאת לצד שירות החוב ושמירה על התנהלות פיננסית שמרנית ופיזור סיכונים שמאפשרים לנו לצלוח גם תקופות של סביבה מאקרו כלכלית מאתגרת.
"המהלך הנוכחי, יחד עם עסקאות נוספות שביצעה החברה לאחרונה, דוגמת מכירת מרכז מישורים בביל"ו ומכירת שטחי המסחר בויטה, מהווים דוגמא נוספת ליכולת החברה לאתר נכסים מתאימים, להשביח אותם ולהצדיק את שווי הנכסים בספרים, ואף מעבר לכך".
מישורים, שבשליטת אלכס שניידר Alex Shnaider, הנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב במדד ת"א נדל"ן, עוסקת בעצמה ובאמצעות חברות בנות בהשקעות נדל"ן מניב בישראל ובארה"ב. מישורים הינה גם בעלת השליטה (כ-52.75%) בחברת סקייליין, המפעילה נכסים מניבים מלונאיים בארה"ב ונסחרת בבורסה בתל אביב.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה