השוק

הבנקים חוגגים, מצב המשק בישראל, אהוד ברק בדרך לאקזיט מטורף?

חמשת הבנקים הגדולים ביותר בישראל רשמו רווחים גבוהים ברבעון הראשון של שנת 2024, כאשר הבנק שהרוויח הכי הרבה הוא לאומי. מצב המשק בישראל 8 חודשים לתוך המלחמה, והאם אהוד ברק בדרך לאקזיט של מיליארד דולר?
מערכת ice |  1
בנקים (צילום אביב גוטליב, shutterstock, Magma Images)
בחסות המלחמה: השכר הממוצע בישראל מזנק, מה צפוי לקרות לאינפלציה? סקירת לידר שוקי הון מראה כי השכר בישראל ממשיך לעלות מאז פרוץ המלחמה, בין היתר בשל המחסור בעובדים פלסטינים וכן בעקבות תשלומי ביטוח לאומי "עודפים" עבר משרתי המילואים. וגם: מהי מגמת הסקטור העסקי מבחינת הפעילות והתעסוקה? למעבר לכתבה לחצו כאן.
מצב המשק בישראל: 8 חודשים לתוך המלחמה - הנתונים נחשפים: עד כמה רגיש המשק הישראלי לתנודות בשרשראות האספקה הגלובליות? האם הישובים המפונים מצליחים להתאושש כלכלית? בתחום העבודה והתעסוקה נרשמה עלייה בכמות המשרות הפנויות, אבל מדובר בעיקר במשרות לא אקדמאיות ובפרט בענף הבנייה. למעבר לכתבה לחצו כאן.
התרגיל של חברות הביטוח נחשף: זו האזהרה של רשות שוק ההון: חברות ביטוח שונות מעודדות את הסוכנים להציע למבוטחים לחזור לפוליסת "שקל ראשון". לאחר שהדבר נודע לרשות שוק ההון, שיגרה מכתב לאותן חברות. עמית גל, הממונה על רשות שוק ההון: "הרשות רואה בחומרה ביצוע פעולות בתיק הביטוחי של המבוטח ללא שיקופן כראוי וללא התאמה לצרכי המבוטח". למעבר לכתבה לחצו כאן.
המחירים עולים כי אין ברירה, אז איך רווחיות החברות בצמיחה? ברקע עליות המחירים ויוקר המחיה הגובר, בסקירה הבאה ייבחנו רשתות השיווק פרי הגליל ושופרסל. זאת בעקבות השאלה איך הרווחיות של החברות עולה בזמן שהמחירים עולים כי אין ברירה? למעבר לכתבה לחצו כאן.
הבנקים חוגגים: איזה בנק הגדיל את הרווחים בכ-2 מיליארד שקל? חמשת הבנקים הגדולים בישראל רשמו רווחים גבוהים ברבעון הראשון של שנת 2024, כאשר הבנק שהרוויח הכי הרבה היה בנק לאומי, שרווחיו גדלו בלא פחות מ-1.9 מיליארד שקל, בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. למעבר לכתבה לחצו כאן.
אהוד ברק בדרך לאקזיט של מיליארד דולר? העסקה שתדאיג את הממשלה: ראש הממשלה לשעבר מושקע בחברת הסייבר ההתקפי פאראגון, שנמצאת במשא ומתן להעברת השליטה תמורת סכום שעשוי לעבור את מיליארד הדולר. אלא שבשל אופי פעילות החברה הישראלית, העסקה טעונה את אישור משרד הביטחון. למעבר לכתבה לחצו כאן.
מכה להראל ויזל וריטיילורס: החתימה על עסקת נייקי נדחתה: בהודעת חברת ריטיילורס לבורסה לניירות ערך נמסר כי היא ממתינה להשלמת נתונים כספיים מהמוכר בצרפת. לדברי החברה, מספרים אלו שונים מאלו שנמסרו לה בשלב חתימת מזכר ההבנות. החברה הבטיחה כי תשוב ותעדכן במהלך הרבעון השלישי לשנת 2024, ביחס לסטטוס ההתקדמות בעסקה. למעבר לכתבה לחצו כאן.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מעניין מי דאג לחסל סייבר התקפי בישראל - לכאורה
  מיכל 06/2024/15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ולתת למישהו מכרז על סייבר כזה כחברה אמריקאית. ואיזה אינטרסים זה משרת . הכל לכאורה
  סגור