השוק

עקב הלחץ מצד עובדי ארקיע: בעלי המניות יזרימו 25 מיליון שקלים

האחים נקש ייקחו הלוואה נוספת של 130 מיליון שקלים לטובת החברה למרות "שאינם מחויבים בכך", לדבריהם. עובדי ארקיע פתחו בסכסוך עבודה והפגינו בטענה שהחברה לא עושה מספיק כדי להחזיר אותם מחל"ת
אנגלינה יוסים |  7
מטוס ארקיע (צילום פייסבוק/ארקיע)
בעלי המניות העיקריים בחברת ארקיע, האחים נקש, הודיעו היום (ראשון) כי יזרימו לחברה כ-25 מיליון שקלים "למרות שאינם מחויבים בכך". האחים, ג'ו אבי ורפי נקש, בעלי 70% ממניות החברה, ייקחו הלוואה של כ-130 מיליון שקלים לטובת החברה מבנק הפועלים ומבנק דיסקונט. החברה נקלעה לקשיים בעקבות משבר הקורונה ולאחרונה נקלעה לסכסוך עבודה עם כ-500 העובדים שלה ששלחה לחל"ת וטרם החזירה.
יו"ר ארקיע, אבי חורמרו, המנהל את עסקי קבוצת נקש בישראל, מסר כי "על מנת להחיות ולהפעיל מחדש את ארקיע הוחלט לקבל את ההלוואה בערבות המדינה. זאת בהמשך להשקעה של 70 מיליון שקלים על ידי האחים נקש בשנה שעברה. חשוב להוסיף, שהאחים נקש מעולם לא משכו דיבידנד מחברת ארקיע על אף שהיו זכאים לכך".
חורמו הוסיף כי "אנו עושים ככל שניתן כדי להציל את החברה מתוך דאגה לכ-550 משפחות העובדים המסורים ובני משפחותיהם, וזאת למרות המשבר הכלכלי הקשה שתקף אותנו בשל מגפת הקורונה"."בשלב הראשון, החברה תחזור להפעיל טיסות בקו בן גוריון-אילת, ולאחר מכן תפעיל טיסות למדינות ה’ירוקות’, כמו יוון וקפריסין", אמר אבי חורמרו.
מאות עובדי ארקיע הרכיזו על סכסוך עבודה והפגינו ברביעי שעבר מול משרדי החברה ומול ביתו של יו"ר החברה, אבי חורמרו. נציגות העובדים פנתה להסתדרות בטענה כי עובדי ארקיע נשלחו לחל"ת בחודש מרץ עקב משבר הקורונה וההנהלה לא נוקטת צעדים בכדי להחזירם לפעילות.
עליזה בלאיש, יו"ר ועד עובדי ארקיע: "שבענו הבטחות והצהרות שניתנו ללא כיסוי. מבחינתנו, לא השתנה דבר. עד שלא נראה שהכסף הוזרם לחשבון הבנק של החברה ונראה את המטוס הראשון בשמיים, נמשיך להפגין ולמחות".
תגובות לכתבה(7):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  ארקיע
  אור 08/2020/05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  דבר ראשון אבי נקש כבר לא נמצא בההנהלה יצא לפנסיה נשארו שני האחים גו ורפי ולא נראה שהם להוטים להציל את החברה הם מחפשים רק רווחים וכאשר אין הם ינסו להפטר מארקיע
  סגור
 • 6.
  חיזקו ואימצו וועד העובדים וההסתדרות
  אורית מלח 08/2020/03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כעובד בחל"ת. מחזק את ידיכם ומקווה לטוב.. כשהשמיים נראים שחורים צריך להאמין. כל הכבוד להסתדרות שמחזקת את העובדים וכל הכבוד לוועד העובדים שנותן לנו כוח להאמין. נמשיך בהפגנות
  סגור
 • 5.
  חזקים ביחד
  יובל 08/2020/03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כשאנחנו יחד בהסתדרות אולי הבלתי אפשרי הופך לאפשרי. נראה שהם באמת עושים מה שאמרו ואז נשמח. טוב שיש הסתדרות
  סגור
 • 4.
  רק בזכות
  עובד 08/2020/03
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הועד של העובדים, בהסתדרות, יכול לקרות דבר כזה שבעלי מניות יידרשו לשים חזרה כסף. כל הכבוד
  סגור
 • 3.
  טוב מאוד. רק ביחד נעבור את זה. סחטיין (ל"ת)
  אהרון 08/2020/02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  ההתאגדות מוכיחה את עצמה פעם אחרי פעם.
  עדן לוי 08/2020/02
  הגב לתגובה זו
  1 0
  דמיינו מצב שהעובדים לא היו מאוגדים, אף אחד לא היה סופר אותם
  סגור
 • 1.
  מחזק את ידי העובדים ואת ידי ההסתדרות (ל"ת)
  יורם 08/2020/02
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור