השוק

שרת האוצר האמריקאית: התוכנית של הבית הלבן לא תתדלק את האינפלציה

שרת האוצר האמריקאית, ג'נט יילן, אמרה כי יש לממשל כלים להתמודד עם האינפלציה, אם זו תרים ראש; "התוכניות של הממשל יעודכנו במשך 10 השנים הקרובות"
ניצן כהן | 
גנט יילן (צילום רישיון חופשי ויקיפדיה)
מזכירת האוצר האמריקאי, ג'נט יילן, בראיון לכלי התקשורת בארה"ב אמרה כי התוכנית להאצת הכלכלה האמריקאית של הבית הלבן לא יתדלקו את האינפלציה. עוד אמרה יילן כי לממשל יש כלים להתמודד עם האינפלציה ככל שזו תרים ראש.
יילן התכוונה בעיקר לחלק בתוכנית שמיועדת לסייע למשקי הבית ולמערכת החינוך האמריקאית אולם כלכלנים חוששים כי הזרמה מסיבית של 6 טריליון דולר לכלכלה האמריקאית תייצר לחצים אינפלציונים שעלולים לזעזע את הכלכלה העולמית.
שרת האוצר הוסיפה כי הכלי המרכזי שהממשל יעשה בו שימוש הוא עדכון התוכניות בעשור הקרוב. לא ברור מה הכוונה של יילן אם לעצור תוכניות שיהיה אז בשיא ההשקעה בהן, אם האינפלציה תעלה, או לצמצם בהוצאות הפדרליות או גם וגם, אבל בכל מקרה עצירה של תוכנית השקעות, נניח בתשתיות, במהלך ההשקעה בהם עלולה להביא לאובן של הרבה כסף.
נזכיר כי ג'ו ביידן, נשיא ארה"ב, הכריז על 3 תוכניות כלכליות שונות בהיקף כולל של 6 טריליון דולר שאמורות להיות ממומנות באמצעות העלאת מיסים על עשירים ואולי אף בהעלאת מס על רווחי הון וזאת במקביל להגברת האכיפה של רשות המסים הפדרלית שתבצע פעולות למניעת תכנוני מס אגרסיביים כדי למנוע בריחת מס מארה"ב.
יילן הייתה זו שלקחה את התוכנית של ביידן שלב נוסף קדימה והציע כי שיעור מס החברות יושווה בכל העולם (מדובר על מדינות ה-OECD) וזאת כדי לייצר אדישות בקרב החברות להבדלים בין שיעורי המס בין מדינות שונות.
התוכנית של יילן להשוואת שיעורי מס החברות הגיונית למדיי אבל היא יוצרת התנגדויות בקרב מדינות שעלולות להיפגע מתהליך כזה וישראל בינהן.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה