השוק

אלקטריאון תתחיל פיילוט בארה"ב; תפרוש מערכות במישיגן

אלקטריאון פיתחה מערכות שמאפשרות טעינה של רכבים חשמליים באופן אלחוטי ותוך כדי נסיעה; הפיילוט של החברה בארה"ב יתחיל בפרישה של מערכות בכביש במישיגן לאורך 1.6 ק"מ
ניצן כהן |  2
ראובן ריבלין (צילום מרים אלסטר פלאש 90)
אלקטריאון שמפתחת מערכות טעינה אלחוטיות לכלי רכב חשמליים זכתה במכרז במישיגן להתחלה של פיילוט על כביש באורך של 1.6 ק"מ. למעשה אלקטריאון תיפרש לפיילוטים ב-5 אתרים שונים באיטליה, גרמניה, תל אביב ושוודיה.
את הפיילוט של אלקטריאון בארה"ב תוביל החברה בשירות שיכלול תכנון, ההערכה, הבדיקה והיישום של תוכנית הפיילוט, הפרויקט צפוי להיות מופעל במהלך שנת 2023 ברובע של העיר דטרויט שמשמש גם כרובע המרכזי של החדשנות בתחבורה של חברת פורד.

הפרויקט במישיגן מתבצע בשיתוף פעולה של החברה עם גופים מובילים בארה"ב, ביניהם: חברת הרכב פורד, אשר הובילה יחד עם החברה את הגשת ההצעה לפרויקט ותיקח בו חלק מרכזי; חברת ג'ייקובס, חברת הנדסה מובילה בארה"ב, אשר תוביל את תכנון הכביש ותתמוך בניהול הפרויקט; חברת DTE, חברת אנרגיה, אשר תספק חיבור לרשת החשמל לכביש החשמלי; חברת KIEWIT, אחת מחברות התשתית הגדולות בארה"ב, אשר תתמוך בתכנון וביצוע עבודות התשתית; עיריית דטרויט, אשר תספק תמיכה מוניציפלית לפרויקט; Next Energy, גוף מקומי שמקדם חדשנות, אשר ינהל את המגעים עם גורמי הקהילה וגורמים מקומיים אחרים עבור הפרויקט; ו-ROUSH CleanTech, חברה מובילה בהסבה של רכבים מסחריים להנעה חלופית, אשר תספק משאית חשמלית לפרויקט.
מושלת מדינת מישיגן הכריזה שפרויקט הטעינה האלחוטית הינו מרכיב חשוב בחשמול ציי רכבים וחלק משמעותי מתכנית בניית תשתיות התחבורה במדינה. מישיגן הינה חלוצה עולמית בתחום התחבורה ונושא התחבורה המתקדמת הוא חלק חשוב מתכנית חיזוק הכלכלה והסביבה ואיפוס פליטות הפחמן עד שנת 2050 משרד האנרגיה של מדינת מישיגן ישתתף בהעמדת מימון לפרויקט במישיגן בהיקף של כ-1.9 מיליון דולר.
תשתית הטעינה שמפתחת אלקטריאון, מאפשרת כאמור טעינת רכבים חשמליים באופן אלחוטי, בזמן תנועה ובעת חניה. החברה נערכת לביצוע הפרויקט המסחרי הראשון  לאספקת רשת טעינה אלחוטית סטטית עבור -200 אוטובוסים ציבוריים  של חברת דן בתל אביב ובדרום הארץ.
טרבור פאוול, ראש תחום התחבורה במדינת מישיגן: "אימוץ פתרונות פורצי-דרך שמשנים את עתיד התחבורה וחישמול התחבורה הוא חלק מה-DNA שלנו במישיגן. אנו נרגשים לראות כיצד ההדגמה של אלקטריאון תוכל להפוך למודל כלל ארצי שיתרום להאצת אימוץ פתרונות תחבורה חשמלית ולהוביל דור חדש של טכנולוגיות תחבורה".
אורן עזר, מנכ"ל ומייסד שותף באלקטריאון: "מדובר בצעד משמעותי ביותר לקראת הרחבת הפעילות העסקית שלנו בארה"ב ואין מקום טוב להתחיל בו מאשר במקום הולדתה של תעשיית הרכב המודרנית.
"לאלקטריאון ניסיון מוכח בפריסת טכנולוגיית כביש חשמלי בהצלחה ביעדים שונים ברחבי העולם ואנו מתכוונים להשתמש בידע זה על-מנת לסייע לארה"ב לממש את יעדי החשמול והפחתת הפליטות שלה. אנו צופים כי בעקבות מישיגן גם מדינות נוספות בארה"ב יבחנו את השימוש בטכנולוגיית הכביש החשמלי של אלקטריאון להאצת התחבורה החשמלית".
תגובות לכתבה(2):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  שחיתות זועקת לשמיים
  צור 02/2022/01
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לא ברור כיצד ענין דירת הנשיא עבר מתחת לרדאר עם אפס התייחסות של התקשורת ושומרי הסף. מכר את דירתו הפרטית ערב סיום התפקיד כנשיא על מנת שיקבל דירת שרד מהמדינה עד סוף חייו. האמ אמא של השחיתות
  סגור
 • זו לא שחיתות זה ניצול החוק בצורה מניפולטיבית על חשבננו
  גל 02/2022/03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה יש את מוסד הנשיא צריך למחוק אותו או לשנות את ההטבות וההוצאות שיש בגין זה
  סגור