השוק

פתאל גייסה כמיליארד שקל, מה היא מתכננת לרכוש?

פתאל השלימה גיוס בהיקף של 315 מיליון אירו לרכישת בתי מלון באירופה, במיזם השקיעו יחד עם פתאל נכסים (אירופה) בע"מ הגופים המוסדיים מנורה מבטחים, הראל ביטוח ולאומי פרטנרס. הסכום יהווה הון ראשוני לרכישת בתי מלון באירופה בהיקף כולל של כמיליארד אירו
מערכת ice | 
דוד פתאל (צילום יחסי ציבור)
פתאל נכסים (אירופה) פרסמה הבוקר (ראשון), כי השלימה גיוס לרכישת מלונות באירופה בהיקף של 315 מיליון אירו. במיזם , שינוהל על ידי פתאל, שותפות לאומי פרטנרס שגם ליוותה את הגיוס, חברת הראל ביטוח וחברת מנורה מבטחים. הסכום יהווה את ההון העצמי לרכישות בתי מלון באירופה בהיקף כולל של עד מיליארד אירו שינוהלו על ידי רשת פתאל.
מהדיווח עולה, כי חברת מנורה התחייבה להשקיע במיזם כ-100 מיליון אירו, הראל התחייבה להשקיע כ-100 מיליון אירו ולאומי פרטנרס התחייבה להשקיע 15 מיליון אירו. את היתרה בסך 100 מיליון אירו תשקיע פתאל נכסים (אירופה) בע"מ. פתאל התחייבה בפני השותפות, כי במהלך תקופת ההשקעות, היא מתחייבת  להציע למיזם באופן בלעדי את כל הזדמנויות ההשקעה באירופה המתאימות לאסטרטגיה של המיזם. יצוין, כי בחודשיים האחרונים רכשה פתאל אירופה שני בתי מלון במלגה ובמיורקה שבספרד הכוללים כ- 260 חדרים בעלות כוללת של כ- 40 מיליון אירו, אותם היא תעביר למיזם.
 
שחר עקה, דירקטור וסמנכ"ל הכספים בחברה "משבר הקורונה יצר הזדמנויות באירופה לרכישת נכסים מלונאים במחירים אטרקטיביים.  לשם כך החלטנו לגייס את הכסף יחד עם שותפים מובילים בעולם הפיננסים בישראל, שראו את הידע הנרחב והמוניטין של הרשת בתחום כהזדמנות הצפויה להשיא להן תשואה על ההשקעה. הנהלת החברה חשופה בחודשים האחרונים להזדמנויות רבות ביבשת ואנו מעריכים, כי ייווצרו הזדמנויות נוספות בשנת 2022 של בעלי מלונות, שיאלצו לעשות מימון מחדש להלוואות שנלקחו בעבר מהבנקים ויתקלו בבעיית מימון.
מטרת המיזם להשיא תשואה למשקיעים בדומה למה שעשתה קבוצת פתאל בחברת  הבת פתאל נכסים (אירופה) בע"מ. הונה של חברת הבת, המחזיקה מעל 50 נכסים באירופה, עמד על כ- 185 מיליון אירו בעת ההנפקה לראשונה לציבור של אגרות חוב (סדרה א') בשנת 2016 ונכון לסוף שנת 2021 הוא עמד על כ-  356 מיליון אירו, המבטא עליית ערך של כ-120% וזאת ללא הזרמת כסף נוסף לחברת הבת מהבעלים ולאחר משיכת דיבידנד של  49 מיליון אירו במהלך שנת 2021.
רשת פתאל נחשבת לאחת הרשתות הבולטות באירופה ולגדולה ביותר בגרמניה. הוכחנו כי אנו יודעים להשביח את הנכסים שברשותנו בארץ ובחו"ל, לעלות את ההכנסות וביחס ישיר את שוויי בתי המלון. אנו מודים לללאומי פרטנרס על הליווי ולשותפינו על האמון וההשקעה במיזם ושמחים כי אנו זוכים לפניות מגופים פיננסים נוספים שמעוניינים להשקיע במיזם וצופים כי היקף ההשקעה יגדל לכ- 400 מיליון אירו.  אני אנצל הזדמנות זאת ואאחל לכל בית ישראל חג שמח וחופשה נעימה".
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה