השוק

"אחרי חצי שנה יוצאת דופן בוול סטריט, לא נופתע ממימושים"

נועם מאירוביץ' מנהל השקעות בכיר במגדל שוקי הון אומר היום שהבורסה בתל אביב לא הגיבה לעליות החדות בוול סטריט ולכן כנראה גם לא תגיב לירידות; "הבורסה בתל אביב נמצאת בעמדת המתנה" הוא אומר
ניצן כהן | 
בורסה (צילום vecteezy)
נועם מאירוביץ' מנהל השקעות בכיר במגדל שוקי הון אומר שלא יופתע אם אחרי חצי שנה מצוינת בוול סטריט נתחיל לראות מימושים. מאירוביץ' מציין עוד שהבורסה בתל אביב לא הגיבה לעליות בניו יורק ולכן גם לא תגיב לירידות כך שבסך הכל, המשקיעים בבורסה המקומית נמצאים בעמדת המתנה.
במבט על שבוע המסחר החולף אומר מאירוביץ', כי "עם הכניסה לאוגוסט נכנסנו רשמית ל'עונת המלפפונים' שמתאפיינת ברגיעה יחסית במסחר ומחזורי מסחר נמוכים. בהתאם, הנטייה במסחר בתקופה זו היא שלילית, משום שאין הרבה רוכשים פוטנציאליים לסחורה שרוצים לממש". 

נוסף לכך, מציין מאירוביץ', "אחרי חצי שנה יוצאת דופן בשוק האמריקאי, בהובלת מניות הטכנולוגיה, לא נופתע אם החודש יגיע מימוש. אנחנו גם נמצאים בתוך עונת הדוחות, ועד כה מרבית החברות עומדות בצפי ואף מעבר לכך. דוחות חברות השבבים קוואלקום ו-TSMC עלולים לצנן את החגיגה שנרשמה בענף השבבים, בעקבות העלייה במלאים שתקשה עליהן להמשיך למכור בקצב אליו התרגלו לאחר משבר הקורונה". 
לגבי השוק המקומי הוא מוסיף, כי "הוא לא הגיב לעליות שנרשמו מוקדם יותר, וגם פחות לירידות שנרשמו בימים האחרונים, ובסך הכל נראה שהוא בעמדת המתנה". בעוד הזירה המקומית התאפיינה בימים החולפים בשקט יחסי, הזירה הבינלאומית הביאה עימה שתי הפתעות מכיוונים שונים. 
בארה"ב הייתה זו הורדת הדירוג של פיץ' (מ-AAA ל-AA פלוס) וביפן הודעת הבנק המרכזי על העלאת טווח התשואות בהן יכולות להיסחר אג"ח ממשלתיות. לדברי מאירוביץ', "ההודעה של פיץ' הפתיעה את השוק משום שהיא הגיעה ללא סימני אזהרה מוקדמים, אולם כנראה שהעניין כבר הונח על השולחן בעבר. ההודעה עלולה להעיב על השוק בטווח הקצר, אבל לטווח הארוך לא צפויה לכך השפעה משמעותית, משום שארה"ב היא עדיין הכלכלה הגדולה בעולם וגם חברת הדירוג מודי'ס כבר הורידה לה את הדירוג לפני לא מעט שנים".
לגבי המהלך של הבנק המרכזי ביפן אומר מאירוביץ', כי "עד עכשיו המדיניות המוניטרית שלו הייתה המרחיבה ביותר בכלכלות המערב, וכעת הוא נוקט בצעד המעיד על שינוי כיוון. יש הרבה משקיעים יפנים המחזיקים אג"ח אמריקאיות, אולם אם האטרקטיביות של תשואת האג"ח היפניות תגדל, לא מן הנמנע שאותם משקיעים ימכרו אג"ח אמריקאיות ויקנו במקומן אג"ח יפניות. ההחלטה כבר הובילה השבוע לירידות בשוק האמריקאי, וצריך לבחון בהמשך מה תהיה ההשפעה שלה לטווח ארוך יותר". ההוא מסיים.
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה