רכילות עסקית

התחדשות עירונית באזור: זה האירוע הענק שערכה המועצה המקומית

רגע לפני הריסת המבנים בפרויקט ההתחדשות העירונית הראשון, הגיעו נציגי חברת צרפתי צבי ובניו, המנכ"לים המשותפים משה ורפי צרפתי, לאירוע הפנינג גדול שערכה המועצה במתחם בהשתתפות למעלה מ-1,000 תושבים. ואיזו זמרת הופקדה על הפן האמנותי?
מערכת ice | 
מימין - אסנת אלרון מהנדסת המועצה, משה צרפתי מנכל משותף צרפתי צבי ובניו, אריה פכטר ראש המועצה, רפי צרפתי מנכל משותף צרפתי צבי ובניו (צילום תמר מצפי)
המועצה המקומית הצנועה אזור עומדת בפני תהליך מתיחת פנים מרגש של התחדשות עירונית. לרגל הפרויקט הראשון שצפוי לצאת בקרוב לדרך, נערך על ידי המועצה הפנינג חגיגי בהשתתפות למעלה מ-1,000 תושבי היישוב.
בשבועיים האחרונים נפתח המתחם לנוער ואמנים מקומיים, אשר פשטו עליו והפכו אותו למעבדה אמנותית של גרפיטי ומיצבים, זאת מתוך רצון לאפשר לקהילה להתאחד וליצור אמנות זמנית רגע לפני הריסת הבניינים ותחילת תנופת ההתחדשות העירונית שתשנה את פניה של העיר.
בני הנוער, אשר לוו על ידי אמנים מקומיים, הגיעו מבתי הספר ותנועות הנוער ביישוב, ויצרו ציורים וגרפיטי בנושאי שונים כמו תקווה, אקולוגיה, עתיד, חדר בהשראת יאיוי קוסאמה ועוד. לאירוע חשיפת העבודות הגיעו כאמור למעלה מ-1,000 תושבי אזור, וכן הזמרת אגם בוחבוט שהופיעה ברחוב שנסגר לרגל האירוע. בבניין שעתיד להיהרס צולמה בעבר תוכנית השקופים של הוט.
חשוב לציין כי מדובר בפרויקט ראשון מתוך שורה של פרויקטים שצפויים להוסיף אלפי יח"ד חדשות ליישוב בשנים הקרובות. אזור היא יישוב שנמצא מתחת לרדאר, היישוב הכפרי הקרוב ביותר לתל אביב.  אזור ממוקמת בסמוך להצטלבות של הכבישים 1 ו-4 וכן בקרבה לנתיבי איילון, במרחק של דקות נסיעה ממנה וכן משורה של ערים נוספות ומנתב"ג. בעתיד קו המטרו M3 עתיד לעבור באזור ולשרת את תושביה, מה שיהפוך את הנגישות לגבוהה עוד יותר. כמו כן פרויקט אופנידן יביא לחיבור של אזור לתל אביב בשבילי אופניים.
ראש המועצה המקומית, אריה פכטר: "זהו רגע היסטורי בתולדות היישוב. עבדנו קשה מאוד כך שהמיזם יצא לדרך, היו קשיים רבים שהיינו צריכים להתגבר עליהם ואכן מצאנו את הפתרונות לכל האתגרים שהתעוררו וכעת אפשר לברך על המוגמר. אזור נכנסת לעידן חדש של מיזמי התחדשות עירונית שישנו את פניה. נמשיך ונפעל בכל דרך למימוש מיזמים נוספים תוך שמירה על צביונו ואופיו של היישוב".
האחראית על פרויקט הדגל של אזור היא חברת צרפתי צבי ובניו, כאשר באירוע נכחו המנכ"לים המשותפים, משה ורפי צרפתי. לדברי משה צרפתי, "אנחנו שמחים וגאים להשיק את פרויקט ההתחדשות העירונית הראשון באזור, וברור לנו כי יהיו עוד רבים אחרים בהמשך. אזור הוא יישוב שהיה מתחת לרדאר במשך שנים, עם פוטנציאל עצום וצורך גדול בהתחדשות עירונית. זה היישוב הכפרי הקרוב ביותר לתל אביב, ואין לי ספק שבשנים הבאות אזור תעבור מהפכה ואנחנו שמחים להיות חלק ממנה".
 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה