בעולם

השימוש במריחואנה יאסר בחוק? מאסר של שנה וקנס של 100 אלף

ממשלת תאילנד נערכת לאסור את עישון וצריכת הצמח למטרות פנאי עד סוף השנה. שר הבריאות המקומי: "בלי החוק שמפקח על הקנאביס יהיה פה שימוש לא הולם". חנויות הפועלות לא כחוק לא יוכלו להמשיך לפעול, והחוק יפעל למנוע גם גידול עצמי. גידול קנאביס ללא רישיון יכניס אתכם לכלא בין שנה לשלוש שנים
מערכת ice | 
עישון מריחואנה (צילום unsplash, pixabay)
ממשלת תאילנד נערכת לאסור מחדש את השימוש במריחואנה לצרכי פנאי עד סוף השנה. עם זאת, הממשלה צפויה להשאיר את הלגליזציה על מריחואנה למטרות רפואיות, כך אמר שר הבריאות התאילנדי בריאיון לסוכנות רויטרס. מדובר בשינוי כיוון במדיניות, לאחר שב-2018 הפכה תאילנד למדינה הראשונה בדרום מזרח אסיה שגרמה לשימוש במריחואנה רפואית להפוך לחוקי.
ב-2022 הוציאו בתאילנד את המריחואנה מרשימת הסמים האסורים, כך שהתאפשר שימוש גם לצרכי פנאי. מאז הלגליזציה נפתחו במדינה עשרות אלפי חנויות קנאביס, תעשיית התיירות קיבלה דחיפה ולפי ההערכות שווי התעשייה יעמוד עד השנה הבאה על 1.2 מיליארד דולר. 
 
שר הבריאות צ'ולנאן סריקווה (Cholnan Srikaew) סיפר על אודות הצעת החוק החדשה תעלה בחודש הבא להצבעה בפרלמנט וצפויה להיכנס לתוקף עד סוף השנה. "בלי החוק שמפקח על הקנאביס יהיה פה שימוש לא הולם", אמר בנוגע לשימוש לצרכי פנאי. "לשימוש לא הולם בקנאביס יש השפעה שלילית על הילדים התאילנדים. בטווח הארוך זה יכול להוביל לשימוש בסמים נוספים". 
 
הוא הוסיף כי חנויות קנאביס הפועלות לא כחוק לא יוכלו להמשיך לפעול, והחוק יפעל למנוע גם גידול עצמי. "בחוק החדש קנביס יהיה צמח מפוקח, כלומר יהיה צורך באישור כדי לגדל אותו", הסביר. "אנחנו נתמוך בגידול קנאביס לצרכי התעשייה הרפואית".  לפי הצעת החוק יוטל קנס של עד 60 אלף באט (1,700 דולר) על שימוש לצרכי פנאי.
 
קנס של 100 אלף באט (2,800 דולר) יוטל על מי שמוכר מריחואנה לצרכים אלה. גידול קנאביס ללא רישיון יוביל לעונש מאסר של בין שנה לשלוש שנים וקנסות של עד 300 אלף באט (8,000 דולר). 
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה