בריאות

מכת ביצים מזויפות בישראל: "סכנה ממשית לבריאותנו"

מפקחי משרד החקלאות תפסו מעל 130,000 ביצים שאינן  מפוקחות והוברחו משטחי הרשות הפלסטינית. על פי החשד, הביצים יועדו להפצה בשווקים ובמרכולים ברחבי הארץ, מצפון ועד דרום. הביצים היו חתומות בחותמות מזויפות 
מערכת ice |  1
מחסור בביצים (צילום shutterstock)
מפקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות  תגברו את הכוחות לקראת בחג, ובימים האחרונים ביצעו מבצעי  אכיפה ברחבי הארץ, במסגרתם תפסו מעל-130,000 ביצים מוברחות.
התפיסה הגדולה, שכללה כ-94,000 ביצים, הייתה במעבר צוקי דרגות שבדרום, בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל  - ימ"ר ש"י, נתפסה משאית ובה ביצים עם חותמות מזויפות של משווק ישראלי, ללא תיעוד וללא רישיון. הביצים שנתפסו יועדו לשיווק בעיר ערד. יתר הביצים נתפסו במעבר חוסאן ליד ביתר עלית, כ-12,000 ביצים, ובמעבר הלה, ליד בית שמש, 12,000 ביצים וכן במעבר המנהרות  כ- 11,000 ביצים. 
 
בכל המקרים, נמצאו על הביצים חותמות מזויפות והן הובלו ללא קירור. כמו גם, לא נמצא כל תיעוד אודות מקורן של הביצים. כל הביצים הושמדו לנוכח הסכנה הממשית לבריאות הציבור בצריכת ביצים אלו, וכנגד החשודים נפתחו הליכים משפטיים. 
בפעילות נוספת שביצעו המפקחים יחד עם משטרת נצרת, פשטו המפקחים על מחסן בשוק נצרת. במסגרת הבדיקה שנערכה, נמצאו 6,000 ביצים שאוחסנו במקום ללא קירור, ללא חותמות וללא תיעוד. מחקירה ראשונית, החשוד הודה כי הבריח את הביצים מהרשות הפלסטינית, ברכב מסחרי ללא קירור. הביצים יועדו לשיווק בנצרת. לנוכח הסכנה הממשית לבריאות הציבור  בצריכת הביצים, כל הביצים הועברו להשמדה, וכנגד החשוד נפתחו הליכים משפטיים.
משה אחרק, מנהל היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות (פיצו"ח) במשרד החקלאות: "לקראת החג, אנו עדים לעלייה נוספת במספר ההברחות שנעשות משטחי הרשות לשטחי ישראל. אני חוזר ומדגיש כי חשוב מאוד להימנע מרכישת ביצים ממקומות לא מוסדרים, ולוודא כי החותמת ברורה עם שם מכון המיון ותאריך תפוגה תקין".
עוד הוסיף: "ביצים הן מוצר רגיש, שאם אינו מטופל כראוי לאורך כל שרשרת האספקה, עלול להוות סכנה ממשית לבריאותנו. מפקחי המשרד ממשיכים לעבוד לילות כימים כדי שנצרוך מזון בטוח לשימוש בשגרה ובפרט כעת לקראת החג".
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הביצים נועדו לקואליציית החורבן ??!! (ל"ת)
  ז'וז'ו 04/2024/18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור