בריאות

ריקול למוצר החשמלי שיש בכל מטבח: "סכנה לשריפה, לא להשתמש"

?הודעת אזהרה לציבור: שימוש בקומקום שבת Muller. סוג הסיכון הוא התלקחות, שריפה והתחשמלות. בבדיקת שנערכה מטעם הממונה על התקינה באמצעות מכון התקנים, נמצא כי המוצר אינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליו
מערכת ice |  3
ריקול (צילום freepik)
הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה מבקש להזהיר את הציבור משימוש במוצר: קומקום שבת Muller, נושא הסימון: דגם ML-255, ברקוד: 7290109843506, יצרן: Ningbo Frank Electric Appliance, ארץ ייצור: סין, שנת ייצור: 2022 של היבואן: אליהו שיווק חשמל בע"מ.
סוג הסיכון הוא התלקחות, שריפה והתחשמלות. בבדיקת שנערכה מטעם הממונה על התקינה באמצעות מכון התקנים, נמצא כי המוצר אינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליו: ת"י 900 חלק 2.15 בטיחות מכשירי חשמל ביתיים ומכשירים דומים: דרישות מיוחדות למכשירים לחימום נוזלים.

גוף החימום בפונקציית "מצב שבת" ממשיך לפעול כאשר הקומקום ריק ממים, דבר המגדיל את הסכנה להתלקחות הקומקום ופריצת שריפה. כמו כן, במהלך הבדיקה מעטפת המכשיר נמסה ונוצרה גישה לחלקים נושאי זרם. "המחזיק במוצר שבתמונה מתבקש להפסיק את השימוש בו בפונקציית "מצב שבת". המכירה בחנויות אסורה בהחלט!".
הממונה על תקינה מדגיש כי על פי חוק התקנים תשי"ג-1953, אין לייצר, למכור ולייבא מוצר שאינו עומד בדרישות התקינה. "מינהל התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה ימשיך לבצע בדיקות שוטפות ויזומות בנוגע למוצרים עליהם חל תקן רשמי, ומי שאינו עומד בהוראות התקינה צפוי לסנקציות הן במישור המנהלי והן במישור הפלילי".
תגובות לכתבה(3):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  פשש
  אורן 05/2024/17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  גם אופנים חשמליים מסוכנים לשימוש כי כול יום דירות עולות באש ויש הרוגים אז להוריד גם את האופניים החשמליים מהחנויות
  סגור
 • 2.
  בכל מטבח? רק מי שמאמין בחבר הדמיוני (ל"ת)
  אזרח 05/2024/16
  הגב לתגובה זו
  1 3
  סגור
 • 1.
  תמונה שווה אלף מילים
  יואב 05/2024/16
  הגב לתגובה זו
  2 0
  שימו תמונה של המוצר , מה יותר נכון מכך ,
  סגור