בריאות

בית חולים שיקומי ראשון נפתח בנגב בנוכחות נפתלי בנט

ראש הממשלה הגיע לטקס גזירת הסרט של המרכז הרפואי לשיקום הראשון בנגב, שנפתח במועצה אזורית מרחבים: "שם את הנגב חזק על המפה כדי שלכולם, לתושבי הנגב הנפלאים - יהיה מענה כמו לכל אזרח במדינת ישראל"
מערכת ice | 
פתיחת המרכז הרפואי בנגב (צילום סיון פרג)
המרכז הרפואי לשיקום ע"ש הארווי וגלוריה "קיילי" נחנך רשמית הבוקר (שלישי), בשטח הכפר השיקומי "עדי נגב נחלת – ערן" המשויך לתחום המועצה האזורית מרחבים ומופעל על ידי עמותת "עדי". מדובר במרכז ראשון מסוגו בדרום אשר עתיד להוות פתרון לחסר גדול ממנו סובלים תושבי האזור בתחום שירותי השיקום.
גזירת הסרט התקיימה בטקס חגיגי במעמד ראש הממשלה נפתלי בנט, שר הבריאות ניצן הורוביץ, ראש מועצת מרחבים שי חג'ג', מנכ"ל הכפר והמרכז הרפואי אבי וורצמן, מנהל המרכז הרפואי דר' צאקי (יצחק) זיו נר, משפחות התורמים יעקבי – קיילי ובהשתתפות אורחים רבים נוספים מהארץ ומחו"ל, אשר נענו להזמנת יו"ר הכפר השיקומי האלוף (מיל') וחתן פרס ישראל דורון אלמוג.
בשלב הראשון, המרכז הרפואי החדש כולל 2 מחלקות אשפוז, מכון פיזיותרפיה, מכון ריפוי בעיסוק, מכון קלינאות תקשורת, מרכז ספורט פראלימפי וכן מרכז מחקר והוראה בשיתוף עם אוניברסיטת בן גוריון שבנגב. כמו כן, יתקיימו שיתופי פעולה אקדמיים ומחקריים נוספים המתקיימים גם עם מכון ויצמן למדע, בית חולים שיבא ואוניברסיטת John Hopkins בבולטימור, ארה"ב. בהמשך, תתווסף מחלקה שלישית, מתחם ציבורי למטופלי חוץ ומרכז כנסים ומחקר. כל מחלקה תכלול 36 מיטות.

ראש הממשלה, נפתלי בנט: "המהות של המדינה שלנו, מדינת ישראל, מדינה יהודית בארץ הזאת, היא לא רק להתקיים לשם הקיום, אלא גם להיות מדינת מופת. לקיים את הייעוד שלנו - להיות אור לגויים. אם יש נקודה אחת שהיא מגלמת את לב האור הזה, היא הדאגה לאנשים שלא יכולים לדאוג לעצמם.הקמת המרכז השיקומי היא מעשה היסטורי ענק, שפשוט נותן מזור למשפחות שגרות בדרום, ולא הייתה להם אפשרות מעשית להגיע, למרכז הארץ, וגם שם את הנגב חזק על המפה כדי שלכולם, לתושבי הנגב הנפלאים - יהיה מענה כמו לכל אזרח במדינת ישראל".
אלוף (מיל'), דורון אלמוג, יו"ר המרכז הרפואי והכפר השיקומי "עדי נגב - נחלת ערן": "פתיחת של המרכז הרפואי לשיקום הראשון בנגב, מהווה נדבך משמעותי למימוש המחויבות החברתית שלנו כלפי הפצועים, הנכים והמוגבלים. לעולם לא להשאירם מאחור. להעמידם במרכז עשייתנו. להעניק להם אהבה וטיפול מקצועי מעולה".
דר' צאקי (יצחק) זיו נר מנהל המרכז הרפואי: "חניכתו של המרכז הרפואי לשיקום הראשון בדרום והשלישי בישראל בסך הכל, תהיה בשורה חדשה ועוצמה לתושבי הנגב. הוא יאפשר לפתוח מחלקות עם תת התמחות חדשות של שיקום נוירולוגי ושיקום אורתופדי, אלו יתרמו להתמקצעות ופיתוח צוותים אשר יעמדו בחוד החנית להענקת טיפול מיומן. בית החולים המסונף לאוניברסיטת בן גוריון ומקיים שתוף פעולה מחקרי עם מכון וייצמן, ישלב מחקר והוראה אשר מתורגמים מיידית לשיפר הטיפול במשוקמים. בין מתקני המרכז החדש יכללו כאלו אשר יציעו טכנולוגיות מתקדמות וטיפולים ייחודיים, המרחיבים את קשת הטיפולים שניתן להציע לתושבי הנגב הזקוקים לשיקום רב מקצועי וכוללני".
שי חג׳ג׳ ראש המועצה האזורית מרחבים ויו״ר מרכז השלטון האזורי: ״המרכז הרפואי לשיקום הוא בשורה אדירה לתושבי הדרום ובגדר מהפכה בשירותי הבריאות. לא עוד נסיעות מתישות לטיפולים במרכז הארץ״ ובירך ״שֶׁהֶחיָינוּ וְקִיְּימָנוּ וְהִגִּיעָנוּ לַזְמַן הַזֶה״
תגובות לכתבה(0):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה