בריאות

מתברר שגברים חיים יותר זמן - אך זה צפוי להשתנות

מחקר שנערך בדנמרק בדק את הקשר שבין המשמעות והעיסוק בחיים לבין אריכות הימים, ממצאי המחקר מלמדים כי אולי דווקא הפמיניזם יביא לאריכות ימים עבור הנשים
מערכת ice |  1
פנסיה (צילום pexels)
מחקר אותו יזמו חוקרים מאוניברסיטת דרום דנמרק מצא כי לגברים יש סיכוי טוב להאריך ימים יותר מהנשים - במיוחד אם הם נשואים או למדו במוסדות אקדמיים. זאת בניגוד למיתוס המקובל שאומר שדווקא הנשים הן אלה שחיות לאורך זמן ארוך יותר מהגברים. אך ייתכן כי זה עומד להשתנות בהמשך ההיסטוריה.
 
המחקר חקר את ההיסטוריה האנושית בכל היבשות והתפרס על פני 199 מדינות. כחלק ממצאי המחקר החדש גילו החוקרים קשר ישיר בין תוחלת החיים, כלומר – חיי זוגיות בריאים, השכלה, עבודה ועוד כגורם אשר מסוגל לגרום לאריכות ימים. בהתחשב בעובדה שלאורך ההיסטוריה חיי הגברים היו "מעניינים יותר" בזמן שהנשים נותרו בבית נחשף כעת כי חיי הגברים היו ארוכים יותר.
 
המחקר החדש מאתגר את החוכמה המקובלת לפיה גברים פשוט לא חיים זמן רב כמו נשים. תפיסה זו מגיעה מתצפיות של אוכלוסיות רבות ושונות ברחבי העולם לאורך זמן. עם זאת, חוקרים אומרים שרבים מהמחקרים שבדקו הבדלים בין המינים בהישרדות משווים את תוחלת החיים, ולא את מספר השנים האמיתיות של מישהו חי.
תגובות לכתבה(1):

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  המחקר החדש לא מאתגר את ה"חוכמה המקובלת"
  t 08/2022/06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה עובדה סטטיסטית שנשים חיות יותר מגברים 4-5 שנים. חפשו life expectency by country
  סגור